• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Micho Dukow

  Przeczytaj także...
  Gracja - imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa gratia "wdzięk, powab". W mitologii rzymskiej Gracje były boginiami wdzięku i radości.29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.
  Mistrzostwa świata w zapasach rozegrane zostały po raz pierwszy w stylu klasycznym w 1904 roku w Wiedniu, a w stylu wolnym w 1951 roku w Helsinkach. Kobiety przystąpiły do rywalizacji w 1987 roku w Lørenskog. Zawody organizuje FILA.

  Micho Iwanow Dukow (bg. Михо Иванов Дуков; ur. 29 października 1955) – bułgarski zapaśnik walczący w stylu wolnym. Dwukrotny olimpijczyk. Srebrny medalista z Moskwy 1980 i czwarty w Montrealu 1976. Startował w kategoriach 57-62 kg.

  Czterokrotny uczestnik mistrzostw świata, trzykrotny medalista, srebro w 1979. Zdobył pięć medali mistrzostw Europy w tym trzy złote, w 1978, 1979 i 1981. Mistrz świata juniorów z 1975 roku.

  36. Mistrzostwa Europy w zapasach odbywały się w stylu klasycznym od 8 do 11 kwietnia w Göteborgu a w stylu wolnym pomiędzy 23 a 26 kwietnia w Łodzi.Iran (pers. ايران – Irān), (dawniej znany powszechnie na Zachodzie jako Persja) pełna nazwa: Islamska Republika Iranu (pers. جمهوری اسلامی ايران – Dżomhuri-je Eslāmi-je Irān) – państwo na Bliskim Wschodzie, leżące nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską.
 • Turniej w Montreal 1976 - 57 kg
 • Pokonał Gordona Smitha z Australii, Gigela Anghela z Rumunii, Zbigniewa Żedzickiego i Ramezana Khedera z Iranu a przegrał z Masao Arai z Japonii i Vladimirem Yuminem z ZSRR.

 • Turniej w Moskwie 1980 - 62 kg
 • Wygrał z Janem Szymańskim, Kubańczykiem Raúlem Cascaretem, Zoltanem Szalontaim z Węgier, Aurelem Şuteu z Rumunii i Grekiem Georgiosem Khatziioannidisem a przegrał z Magomedgasanem Abushevem z ZSRR.

  Przypisy

  1. Mikho Dukov Biography and Olympic Results (ang.). Sports-Reference.com. [dostęp 5 maja 2015].

  Bibliografia[]

 • Osiągnięcia na (ang.). iat.uni-leipzig.de. [dostęp 2015-05-05].
 • Ramezan Cheder (pers. رمضان خدر; ur. 10 kwietnia 1944) – irański zapaśnik w stylu wolnym. Dwukrotny olimpijczyk. Piąty w Montrealu 1976 i siódmy w Monachium 1972. Występował w wadze 57 kg.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 w Montrealu, odbyły się w dniach 20 - 30 lipca 1976. Zawodnicy walczyli w 20 kategoriach wagowych i 2 stylach zapaśniczych. Startowali tylko mężczyźni. W tabeli medalowej, podobnie jak i cztery lata wcześniej tryumfowali Sowieci.
  Mistrzostwa Europy w zapasach rozegrane zostały po raz pierwszy w stylu klasycznym w 1911 roku w Budapeszcie, a w stylu wolnym w 1929 roku w Paryżu. Kobiety przystąpiły do rywalizacji w 1988 roku w Dijon. Mistrzostwa organizowała CELA, obecnie zawody organizuje FILA.
  Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.
  Republika Kuby (nazwa oficjalna República de Cuba) – państwo w Ameryce Środkowej położone na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Państwo to składa się z wyspy o nazwie Kuba oraz szeregu otaczających ją mniejszych wysepek, z których największą jest Isla de la Juventud. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta to: Santiago de Cuba, Camagüey, Holguin, Guantánamo, Santa Clara.
  Zoltán Szalontai (ur. 15 sierpnia 1956) – węgierski zapaśnik walczący w stylu wolnym. Olimpijczyk z Moskwy 1980, gdzie zajął ósme miejsce w kategorii 62 kg.
  XXII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozgrywane były w Moskwie w dniach 19 lipca–3 sierpnia 1980. W zawodach olimpijskich udział brało 5217 sportowców, z czego ponad 1/5 stanowiły kobiety. Igrzyska zostały zbojkotowane przez większość krajów zachodnich.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.