• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Michele Frangilli

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Nîmes (prow. Nimes, łac. Colonia Augusta Nemausus) – miasto i gmina w południowo-wschodniej Francji, w regionie Langwedocja-Roussillon, na Nizinie Langwedockiej, na zachód od doliny dolnego Rodanu.
  Mistrzostwa świata w łucznictwie po raz pierwszy odbyły się w Polsce, we Lwowie w roku 1931. Wówczas rozegrano pierwsze mistrzostwa w strzelaniu z łuku klasycznego. Kobiety włączyły się do rywalizacji dwa lata później, podczas mistrzostw w Londynie. Pierwsze mistrzostwa świata z łuku bloczkowego rozegrano w Indonezji w Dżakarcie w roku 1995. Organizatorem mistrzostw jest Światowa Federacja Łucznicza (FITA).

  Michele Frangilli (ur. 1 maja 1976 w Gallarate) – włoski łucznik, drużynowy mistrz olimpijski, sześciokrotny medalista mistrzostw świata, dziewięciokrotny halowy medalista mistrzostw świata, dwukrotny mistrz Europy. Startuje w konkurencji łuków klasycznych.

  Halowe mistrzostwa świata w łucznictwie po raz pierwszy odbyły się w Finlandii w Oulu w roku 1991. Organizatorem mistrzostw jest Światowa Federacja Łucznicza (FITA).Atlanta – stolica i jednocześnie najbardziej zaludnione miasto amerykańskiego stanu Georgia, z populacją liczącą ok. 420 tysięcy mieszkańców (2010). Atlanta stanowi kulturalne i ekonomiczne centrum obszaru metropolitalnego Atlanta, zamieszkiwanego przez ponad 5 milionów osób, a także najważniejszy komponent rozrastającego się megapolis, znanego jako Piedmont Atlantic Megaregion.

  Największym jego osiągnięciem jest złoty medal olimpijski drużynowo podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Wcześniej zdobył srebrny medal olimpijski drużynowo w Atlancie i brązowy również drużynowo w Sydney oraz mistrzostwo świata w 2003 roku w Nowym Jorku, gdzie zdobył złoto indywidualnie. W 2001 roku został mistrzem świata w hali we Florencji, a dwa lata później halowym wicemistrzem w Nîmes.

  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona
 • Sylwetka i osiągnięcia na stronie FITA • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.