Michael Scofield

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Michael Scofield.jpg

Michael Scofield – postać fikcyjna, główny bohater serialu Prison Break. Aktorem wcielającym się w jego rolę jest Wentworth Miller.

Bradley (Brad) Bellick – fikcyjna postać z amerykańskiego serialu telewizyjnego Skazany na śmierć, grana przez Wade’a Williamsa. Skazany na śmierć (oryg. ang. Prison Break) – serial telewizyjny z premierą w telewizji Fox. Pierwotnie planowano 13 odcinków pierwszej serii, lecz w związku z sukcesem serialu zdecydowano się zwiększyć ich liczbę do 22. Cały serial liczy 79 odcinków. W Polsce rozpoczęto emisję 28 stycznia 2007 w telewizji Polsat. W okresie letnich wakacji stacja ta emitowała powtórki. Stworzony przez Paula Scheuringa serial produkowany jest przez Adelstein-Parouse Productions we współpracy z Original Television i 20th Century Fox Television. Aktualnymi producentami są Paul Scheuring, Matt Olmstead, Dawn Parouse, Marty Adelstein, Neal Moritz i Brett Ratner. Temat muzyczny, stworzony przez Ramina Djawadi, został nominowany do nagrody Primetime Emmy Award w 2006.

Sezon 1[ | edytuj kod]

Michael Scofield trafia do Fox River za napad na bank. Jednak jego prawdziwym celem jest uratowanie Lincolna, swojego brata, który został skazany na karę śmierci za domniemane zabójstwo brata Pani Wiceprezydent USA. Michael ma na swoim ciele wytatuowane plany więzienia, które sam zaprojektował jako prezes firmy, która przebudowywała więzienie. W swojej celi poznaje Fernando Sucre, którego wciela w swój plan. Wiele razy plan Michaela komplikuje się (zakochuje się w dr. Sarze Tancredi, wtajemnicza w plan kilku innych więźniów – Abruzziego, T-Baga i Westmorelanda, trafia do izolatki, a później do oddziału psychiatrycznego). W końcu z więzienia ucieka ośmioro skazanych. Jednak samolot Abruzziego, którym mieli uciec odlatuje bez nich i zmuszeni są uciekać piechotą.

Wentworth Miller, właściwie Wentworth Earl Miller III (ur. 2 czerwca 1972 w Chipping Norton) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy; międzynarodowe uznanie zdobył rolą Michaela Scofielda w serialu Skazany na śmierć (2005–2009).


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Reklama