• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Michael Knight  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Michael Knight[ | edytuj kod]

  W nocy 8 sierpnia 1982, Long razem ze swoim partnerem Muntzym wykonywał specjalne zadanie w zakładach chemicznych w Las Vegas. Pracując pod przykrywką mieli wykryć szpiegów przemysłowych działających na tym terenie. Coś jednak poszło nie tak i Muntzy został zabity przez strażnika.

  W pilotażowym odcinku, Michael Long (grany przez Larry’ego Andersona) został zdradzony przez informatorkę i omal nie zginął, gdy owa informatorka, chcąc go zabić strzeliła mu w głowę. Pocisk trafił w metalową płytkę w czaszce, co uchroniło go przed śmiercią ale jednocześnie bardzo poważnie zniekształciło mu twarz. W noc, gdy doszło do tego zdarzenia Michael Long został uznany za zmarłego, a jego dalszym losem zajęła się Fundacja na rzecz Prawa i Rządu (ang. Foundation for Law and Government, w skrócie FLAG).

  Nieustraszony (ang. Knight Rider) – amerykański serial telewizyjny, emitowany w latach 2008-2009 przez telewizję NBC, oparta na serialu pod tym samym tytułem z lat 1982-86.NBC (od National Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna (pierwotnie radiowa) z siedzibą w Rockefeller Center, Nowy Jork. Jest częścią medialnego koncernu NBCUniversal. Dostarcza audycji ponad 200 amerykańskim stacjom telewizyjnym. Właściciel sieci, NBCUniversal, od 2011 roku należy w 51% do firmy Comcast, zaś 49% nadal do GE.

  FLAG to rządowa fundacja walczącą z przestępczością nazywana inaczej Knight Industries, jest organizacją założoną przez miliardera i filantropa, Wiltona Knighta. To on znalazł ciężko rannego Michaela na pustyni i uratował. Pod wpływem tego wydarzenia, postanowił włączyć go do swojego pilotowego programu zwalczania przestępczości. W odcinku pilotażowym Wilton umiera na nieujawnioną chorobę.

  Nieustraszony 2000 (tyt. oryg. Knight Rider 2000) – film telewizyjny z 1991 roku, wyprodukowany jako pilot planowanego nowego serialu, który ostatecznie nie powstał.Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Michael przeszedł chirurgiczną rekonstrukcję twarzy i otrzymał nową tożsamość. Jako Michael Knight (David Hasselhoff) postanowił kontynuować dzieło Wiltona i zwalczać zło. Do pomocy otrzymał zaawansowany technicznie i inteligentny samochód Knight Industries Two Thousand (KITT). Po śmierci Wiltona nowym dyrektorem fundacji (i przełożonym Michaela) został jego stary przyjaciel, Devon Miles.

  Nieustraszony (Knight Rider, 1982-86), amerykański serial sensacyjny o agencie F.L.A.G. (Foundation for Law And Government - Fundacja na rzecz Prawa i Rządu) Michaelu Knightcie, rozwiązującym zagadki o charakterze kryminalnym, w asyście nowoczesnego i wszechstronnego samochodu jakim jest Knight Industries Two Thousand znany również jako KITT. Serial został podzielony na 4 sezony (1982-1986). W rolę serialowego KITT-a wcielił się przerobiony Pontiac Trans Am z 1982 roku. Do produkcji serialu użyto 14 egzemplarzy samochodu, które zgodnie z umową zawartą pomiędzy General Motors - firmą produkującą samochód, a producentami filmu zostały zniszczone.US Army Special Forces (Zielone Berety, ang. Green Berets) – jednostki specjalne wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych. Baza tej jednostki mieści się w Fayetteville – Fort Bragg w Karolinie Północnej.

  Osobowość[ | edytuj kod]

  Michael Knight to wyjątkowy typ bohatera, nowoczesny rycerz, który stara się unikać przemocy i powstrzymywać od używania broni palnej. Wilton wybrał go, gdyż jest inteligentny, ma doświadczenie w stosowaniu prawa, zna się na samoobronie i potrafi działać sam, nawet w trudnych sytuacjach. Jedynym jego partnerem jest KITT, z którym tworzy niepokonany duet. Większość misji wykonuje na południu Kalifornii, gdzie FLAG ma swoją siedzibę, ale bez problemu może działać w całym kraju. W niektórych odcinkach wykonywał misje również w Meksyku. Fundacja posiada też ciężarówkę z naczepą, która służy jako mobilne biuro i warsztat techniczny dla KITT-a.

  Las Vegas (wymowa:/lɑːs ˈveɪɡəs/) – najbardziej zaludnione miasto w amerykańskim stanie Nevada, w hrabstwie Clark. Na arenie międzynarodowej kojarzone jest przede wszystkim z grami hazardowymi, zakupami oraz wyszukanymi restauracjami. Las Vegas, które samo siebie określa mianem Światowej Stolicy Rozrywki, słynie z ogromnych kasyn i powiązanych z nimi atrakcji. Tolerancja dla różnych form rozrywki dla pełnoletnich przypisała Las Vegas tytuł Miasta Grzechu.Glen Albert Larson (ur. 3 stycznia 1937 w Long Beach, zm. 14 listopada 2014 w Santa Monica) – amerykański scenarzysta i producent filmowy.

  Choć Michael jest postrachem przestępców to ma też swoje słabości. Uwielbia na przykład niezdrowe jedzenie takie jak: tłuste steki, frytki i jajka. Kocha też piękne kobiety, które często spotyka i którym zawsze służy pomocą. W odcinku Scent of Roses, bierze ślub ze swoją narzeczoną Stephanie „Stevie” March Mason (grała ją Catherine Hickland, która w tym czasie naprawdę była żoną Hasselhoffa). Ginie ona jednak na końcu odcinka. Poza tym Michael boryka się czasem ze swoją trudną przeszłością.

  David Michael Hasselhoff (ur. 17 lipca 1952 roku w Baltimore w stanie Maryland) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, piosenkarz, najczęściej kojarzony z rolami w serialach Nieustraszony i Słoneczny patrol.K.I.T.T. (Knight Industries Two Thousand) – fikcyjny mikroprocesor kontrolujący niezwykle wysoko zaawansowanego technologicznie Pontiaka Trans Ama z 1982 roku w serialu Knight Rider. W odcinku pilotażowym Knight Ridera z 2008 roku K.I.T.T. sterował Fordem Mustangiem Shelby GT500 KR. W szerszym znaczeniu również określenie samego samochodu, którym K.I.T.T. sterował.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.817 sek.