• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Michael Kazin

  Przeczytaj także...
  Uniwersytet Harvarda (ang. Harvard University) powstał 8 września 1636 jako Harvard College w Newtown (wówczas w Kolonii Zatoki Massachusetts, obecnie Cambridge) koło Bostonu jako pierwszy uniwersytet na terenie kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej.Michael Walzer (ur. 3 marca 1935) − amerykański filozof i intelektualista. Profesor emerytowany w Instytucie Studiów Zaawansowanych (IAS) w Princeton w stanie New Jersey. Jest współwydawcą (wraz z Michaelem Kazinem) magazynu Dissent, z którym jest związany od czasu studiów na Uniwersytecie Brandeis. Jest autorem książek z zakresu wielu dziedzin, w tym dotyczących genezy wojen sprawiedliwych i niesprawiedliwych, nacjonalizmu, grup etnicznych, sprawiedliwości społecznej, krytyki modeli społecznych, radykalizmu, tolerancji oraz zaangażowania politycznego. Jest również redaktorem dwutygodnika The New Republic. Do dzisiaj napisał 27 książek oraz opublikował ponad 300 artykułów, esejów i recenzji książek w magazynach Dissent, The New Republic, The New York Review of Books, The New Yorker, The New York Times, Harpers i wielu innych czasopismach politycznych i filozoficznych.
  Dissent (ang. różnica zdań) – niezależny, lewicowy magazyn dotyczący polityki i kultury, wydawany przez Michaela Kazina i Michaela Walzera w USA. Jest wydawany dla Fundacji Studiów Niezależnych Koncepcji Społecznych (Foundation for the Study of Independent Social Ideas) na Uniwersytecie Pensylwanii.

  Michael Kazin (ur. 1948 w Nowym Jorku) – profesor historii na Uniwersytecie Georgetown. Jest współwydawcą (wraz z Michaelem Walzerem) magazynu Dissent.

  Młodość i edukacja[]

  Kazin urodził się w Nowym Jorku i dorastał w Englewood w stanie New Jersey. Jest synem pisarza i krytyka literackiego Alfreda Kazina. Otrzymał licencjat nauk społecznych na Uniwersytecie Harvarda, tytuł magistra historii na Uniwersytecie Portland State oraz tytuł doktora historii na Uniwersytecie Stanforda.

  Ruch społeczny to forma zbiorowego, spontanicznego działania pewnych kategorii społecznych lub zbiorowości zmierzającego do określonego celu i często do wywołania zmiany społecznej.Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  Kariera[]

  Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na amerykańskich ruchach społecznych XIX i XX wieku. Jest autorem książek dotyczących historii ruchu pracowniczego (Barons of Labor: The San Francisco Building Trades and Union Power in the Progressive Era), populizmu (The Populist Persuasion: An American History) oraz biografii kandydata na prezydenta USA – Williama Jenningsa Bryana (A Godly Hero: The Life of William Jennings Bryan). Jego ostatnia książka American Dreamers: How the Left Changed a Nation została wydana przez wydawnictwo Knopf we wrześniu 2011 roku, a jej polski przekład zostanie opublikowany w maju 2012 nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

  Georgetown University - prywatny katolicki uniwersytet w Stanach Zjednoczonych, działający w Waszyngtonie, w dzielnicy Georgetown. Korzenie jego sięgają 1634, w obecnej formie powstał w 1789 i jest najstarszym uniwersytetem katolickim w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi go zakon jezuitów.Populizm - współcześnie tym terminem najczęściej określa się zachowanie polityczne polegające na głoszeniu tych poglądów, które są aktualnie najbardziej popularne w danej grupie społecznej, w celu łatwego zdobycia popularności, bez analizowania sensu tych poglądów oraz zastanawiania się nad realnymi możliwościami i rzeczywistymi skutkami wprowadzenia głoszonych poglądów w czyn. Często populizm przybiera formę schlebiania masom poprzez krytykowanie ekipy rządzącej. Natomiast będąc u władzy populiści rządzą reagując na krótkotrwałe nastroje społeczne i nie czując się zobowiązanymi osiąganiu nadrzędnych celów oraz realizacji programów politycznych.

  Publikacje[]

 • Amerykańscy marzyciele. Jak lewica zmieniła nasz naród (American Dreamers: How the Left Changed a Nation) – ukaże się w maju 2012 roku po polsku nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
 • Linki zewnętrzne[]

 • Strona domowa
 • Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Uniwersytet Stanforda, The Leland Stanford Junior University (ang. Stanford University) – prywatny uniwersytet w Stanfordzie, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, w Dolinie Krzemowej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.