• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Michael Gothard

  Przeczytaj także...
  Zaburzenia depresyjne – zaburzenia psychiczne z grupy zaburzeń afektywnych, charakteryzujące się obniżeniem nastroju, obniżeniem napędu psychoruchowego, zaburzeniem rytmów okołodobowych i lękiem.Henry Kenneth "Ken" Alfred Russell (ur. 3 lipca 1927 w Southampton, zm. 27 listopada 2011 w Londynie) - brytyjski reżyser filmowy.
  Trzej muszkieterowie – brytyjsko-amerykański film przygodowy na podstawie pierwszej części powieści Aleksandra Dumasa o tym samym tytule.

  Michael Alan Gothard (ur. 24 czerwca 1939 w Londynie, zm. 2 grudnia 1992 w Hampstead w Londynie) – angielski aktor.

  Wczesne życie[]

  Michael Gothard urodził się w Londynie w 1939 roku. Po ukończeniu szkoły nie mając planów życiowych wyjechał do Europy. Rok mieszkał w Paryżu przy Boulevard Saint-Michel w Dzielnicy Łacińskiej. Podejmował się różnych zajęć, pracując między innymi jako robotnik budowlanych. Przez krótki okres, ze względu na walory fizyczne pracował jako model. Po powrocie do Anglii, postanowił zostać aktorem.

  Hampstead – dzielnica w północnym Londynie, wchodzi w skład London Borough of Camden i położona jest ok. 6,5 km na północny zachód od Charing Cross. W dzielnicy Hampstead znajduje się rozległy teren parkowy Hampstead Heath. Jest to luksusowa dzielnica, w której swoje posiadłości ma wielu brytyjskich, a także światowej sławy dygnitarzy.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Kariera[]

  Jedną z jego najbardziej znanych kreacji była rola fanatycznego myśliwego czarownika i egzorcysty w horrorze Kena Russella Diabły (1971). Pojawił się na ekranie również w filmach Trzej muszkieterowie (1973) i Czterej muszkieterowie (1974). Grał w filmach historycznych i serialach (Arthur of the Britons (1972) jako Kai). Michael Gothard zagrał także w filmie o Jamesie Bondzie Tylko dla twoich oczu (1981) mordercę w okularach Emila Leopolda Locque'a. Ostatnimi filmami w których zagrał były Ivanhoe (1982) i horror science fiction Siła witalna (1985).

  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Samobójstwo (łac. suicidium, od sui caedere, „zabić się”) – celowe działanie mające na celu odebranie sobie życia. Samobójstwo wynika często z uczucia smutku, które w wielu przypadkach jest rezultatem zaburzeń psychicznych takich jak depresja, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenia, alkoholizm lub uzależnienie od środków odurzających. Stresory takie jak problemy finansowe lub problemy w zakresie relacji międzyludzkich również odgrywają istotną rolę. Próby zapobiegnięcia samobójstwu obejmują ograniczenie dostępu do broni palnej, leczenie zaburzeń psychicznych, w tym uzależnienia od środków odurzających, a także poprawę sytuacji ekonomicznej.

  Śmierć[]

  W późniejszym okresie swego życia cierpiał na depresję. Popełnił samobójstwo wieszając się w swoim domu w 1992 roku. W chwili śmierci mieszkał w Hampstead. Nigdy nie był żonaty.

  Wybrana filmografia[]

 • Krzycz póki możesz (1970) jako Keith
 • Paul Temple (serial telewizyjny) (1970) jako Ivan
 • Ostatnia dolina (1971) jako Hansen
 • Diabły (1971) jako ojciec Barre
 • Arthur of the Britons (serial telewizyjny) (1972–73) jako Kai
 • Trzej muszkieterowie (1973) jako Felton
 • Czterej muszkieterowie (1974) jako Felton
 • Król Artur - Młody wojownik (film telewizyjny) (1975) jako Kai
 • Warlords of Atlantis (1978) jako Atmir
 • Tylko dla twoich oczu (1981) jako Emile Leopold Locque
 • Ivanhoe (film telewizyjny) (1982) jako Athelstone
 • Siła witalna (1985) jako Bukovsky
 • Minder (serial telewizyjny) (1985) jako Sergie
 • Hammer House of Mystery and Suspence (serial telewizyjny) (1986) jako Marvin
 • Jack the Ripper (serial telewizyjny) (1988) jako George Lusk
 • Kolumb odkrywca (1992) jako inkwizytor szpieg
 • Linki zewnętrzne[]

 • Michael Gothard w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Michael Gothard w bazie filmweb.pl
 • Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. ubiegłego wieku.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Tylko dla twoich oczu – dwunasty oficjalny film o przygodach James Bonda. Fabuła filmu nawiązuje do motywów opowiadań Iana Fleminga Tylko dla twoich oczu oraz Ryzyko zamieszczonych w zbiorze Tylko dla twoich oczu. W postać brytyjskiego agenta wcielił się po raz piąty Roger Moore. 007 musi zbadać zagadkę zaginięcia brytyjskiego nadajnika ATAC, służącego do zarządzania flotą Zjednoczonego Królestwa.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.
  James Bond (pseudonim Agent 007) – postać fikcyjna agenta Jej królewskiej Mości, w służbie brytyjskiego wywiadu wojskowego – MI6, stworzona przez pisarza Iana Fleminga. Bond jest protagonistą w wielu powieściach i opowiadaniach Fleminga, po śmierci autora dalsze przygody Bonda opisywali Kingsley Amis, John Gardner, Christopher Wood, Raymond Benson, Sebastian Faulks i Jeffery Deaver.
  Czterej muszkieterowie – amerykańsko-brytyjski film przygodowy na podstawie powieści Aleksandra Dumasa. Kontynuacja filmu Trzej muszkieterowie.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.042 sek.