• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Michał Tarasiewicz

  Przeczytaj także...
  Lwów (dawna nazwa form. Królewskie Stołeczne Miasto Lwów), ukr. Львів (Lwiw), ros. Львов (Lwow), niem. Lemberg, łac. Leopolis, jidysz לעמבערג ,לעמבעריק (Lemberg, Lemberik), orm. Լվով (Lwow) – miasto na Ukrainie, ośrodek administracyjny obwodu lwowskiego.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  16 października jest 289. (w latach przestępnych 290.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 76 dni.
  Grób przemysłowca i właściciela firmy „Pluton” Tadeusza Tarasiewicza, jego syna aktora Michała Tarasiewicza i Marii Tarasiewicz – żony pisarza Kordiana Tarasiewicza (wnuka Tadeusza) na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie

  Michał Tarasiewicz (ur. 19 września 1871 w Krakowie, zm. 16 października 1923 w pociągu na trasie Lwów-Warszawa) – aktor, reżyser, kolekcjoner teatraliów, debiutował w 1894 na scenie Warszawskich Teatrów Rządowych, występował w teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, 1915-1918 aktor Teatru Polskiego w Moskwie i Kijowie, od 1919 dyrektor Teatru Miejskiego we Lwowie, ojciec przedsiębiorcy Kordiana Tarasiewicza (ur. 1910)

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.19 września jest 262. (w latach przestępnych 263.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 103 dni.

  Bibliografia[]

 • Jan Pruszyński, Dziedzictwo kultury Polski - jego straty i ochrona prawna, wyd. II, Kraków 2009, s. 286.
 • Jan Piotr Maria Pruszyński herbu Rawicz (ur. 12 maja 1941 w Warszawie, zm. 11 kwietnia 2008 tamże) – polski prawnik, specjalista w dziedzinie ochrony zabytków i dziedzictwa kultury, profesor w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, autor fundamentalnej monografii Dziedzictwo kultury Polski, jego straty i ochrona prawna; bibliofil.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.