• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Michał Nogaś

  Przeczytaj także...
  Radiowy Dom Kultury – magazyn, ukazujący się na antenie Programu III Polskiego Radia od października 2004 roku. Nadawany jest w każdą sobotę między 12.00 a 14.00 (dawniej między 12.00 a 15.00). Na początku swego istnienia był programem o charakterze muzyczno-informacyjnym, obecnie – informacyjno-muzycznym.Wojciech Piotr Mann (ur. 25 stycznia 1948 w Świdnicy) – polski dziennikarz muzyczny, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia.
  Radom – miasto na prawach powiatu w centralno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, położone nad rzeką Mleczną.
  Michał Nogaś, 2015

  Michał Nogaś (ur. 1978 w Radomiu) – dziennikarz Programu III Polskiego Radia. Ze stacją związany od 2000 roku.

  Wraz z Wojciechem Włodarczykiem przygotowuje cykliczny program „Tym żył świat”, będący prezentacją najważniejszych wydarzeń współczesnego świata, na podstawie radiowych zasobów archiwalnych.

  W Trójce zajmuje się kulturą. Jest kierownikiem Redakcji Publicystyki. Współtworzy Radiowy Dom Kultury. W piątkowe poranki rozmawia na antenie z Wojciechem Mannem o nowościach książkowych. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym.

  Tygodnik Powszechny” – ukazujący się od 1945 r. tygodnik katolicki o tematyce społeczno-kulturalnej, założony przez kardynała Adama Stefana Sapiehę.Europejska Unia Nadawców (ang. European Broadcasting Union, w skrócie EBU), (franc. Union européenne de radio-télévision, w skrócie UER), nazywana także Eurowizją, powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne (niekomercyjne) stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji dla widzów w wielu krajach. W socjalistycznej Europie Wschodniej powstała kilkanaście lat później konkurencyjna instytucja - Międzynarodowa Organizacja Radia i Telewizji (Interwizja). Polskie Radio i Telewizja należały do Interwizji. W latach 70. XX wieku Festiwal w Sopocie miał nawet formułę "Festiwalu Interwizji", odpowiednika Konkursu Piosenki Eurowizji.

  W październiku 2009 został – na dwuletnią kadencję – członkiem radiowej Grupy ds. Kultury EBU. Jest pierwszym w historii dziennikarzem Polskiego Radia powołanym do tego grona. Wybrany ponownie w roku 2011.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[edytuj kod]

 • Michał Nogaś na stronach internetowych Trójki • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polskie Radio Program III (Trójka, Radiowa Trójka, Program Trzeci Polskiego Radia, oficjalny skrót PR3) – ogólnopolska, całodobowa, publiczna polska stacja radiowa, będąca częścią spółki akcyjnej Polskie Radio. Regularną emisję programu rozpoczęła 1 kwietnia 1962 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.