• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miasteczko Wayward Pines  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Miasteczko Wayward Pines – emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną FOX od 14 maja 2015 roku. W Polsce jest emitowany od 14 maja 2015 roku przez Fox Polska.

  Miasteczko Wayward Pines (ang. Wayward Pines, 2015) – dramatyczny serial telewizyjny produkcji amerykańskiej stworzony przez Chada Hodge’a i M. Nighta Shyamalana oraz zrealizowany przez FX Productions. Fabułę serialu oparto na trylogii Wayward Pines autorstwa Blake'a Croucha.

  Premiera serialu odbyła się w Stanach Zjednoczonych 14 maja 2015 na amerykańskiej stacji FOX. W Polsce serial zadebiutował tego samego dnia na polskim kanale FOX i był emitowany w tym samym czasie co w USA.

  Film dramatyczny – gatunek filmowy zawierający najczęściej utwory o charakterze fabularnym, rzadziej także dokumentalnym, których struktura ma za zadanie poruszyć emocje widza. Akcja filmu skupia się wokół głównego konfliktu. W zależności od typu konfliktu i problematyki występują różne odmiany gatunku.Matt Dillon właściwie Matthew Raymond Dillon (ur. 18 lutego 1964 w New Rochelle) – amerykański aktor i reżyser filmowy.

  Emisja serialu miała zakończyć się po pierwszym sezonie, jednak 10 grudnia 2015 nieoczekiwanie stacja FOX zamówiła 2 sezon, którego premiera odbyła się 25 maja 2016.

  Spis treści

 • 1 Opis fabuły
 • 2 Obsada
 • 2.1 Główni
 • 2.2 Pozostali
 • 3 Odcinki
 • 4 Produkcja
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Fox Polska – kanał telewizyjny, emitujący amerykańskie seriale produkowane przez wytwórnie z Hollywood m.in. przez 20th Century Fox Television.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Djimon Gaston Hounsou (ur. 24 kwietnia 1964 w Kotonu, Benin) – aktor, tancerz i model amerykański benińskiego pochodzenia nominowany do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za role w filmach Nasza Ameryka (2004) i Krwawy diament (2007).
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Terrence Dashon Howard (ur. 11 marca 1969 w Chicago) - amerykański aktor nominowany do Oscara za rolę w filmie Hustle & Flow.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.
  Jason Patric Miller Jr. (ur. 17 czerwca 1966 roku w dzielnicy Queens w stanie Nowego Jorku w USA) – amerykański aktor i producent filmowy.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.242 sek.