• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mia Farrow  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Śledź mnie! – brytyjska komedia z 1972 roku na podstawie sztuki Petera Shaffera. Film był emitowany w Polsce również pod tytułem Detektyw aż nadto prywatny.Dzień weselny – amerykański film fabularny z 1978 roku, w reżyserii Roberta Altmana. Film kręcono w Waukegan, Chicago, Oak Park oraz Lake Bluff, w stanie Illinois.

  Mia Farrow, właśc. Maria de Lourdes Villiers-Farrow (ur. 9 lutego 1945 w Los Angeles) – amerykańska aktorka, zdobywczyni Złotego Globu. Silnie zaangażowana w działalność społeczną, m.in. jako ambasadorka dobrej woli UNICEF.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Jest córką australijskiego reżysera Johna Farrowa i irlandzkiej aktorki Maureen O’Sullivan. Wychowała się w rodzinie katolickiej. Ma trzy siostry: Prudence, Stephanie i Cisę, oraz trzech braci: Michaela Damiana (1939–1958), Patricka Josepha (1942–2009) i Johna Charlesa (ur. 1946). Dorastała głównie w Beverly Hills w Kalifornii i często jeździła z rodzicami na plan filmowy. Debiutowała w 1947 roku wraz z matką.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Wdowy (ang. Widows) – amerykańsko-brytyjski film fabularny z 2018 roku w reżyserii Steve’a McQueena, wyprodukowany przez wytwórnię 20th Century Fox. Film oparty na podstawie brytyjskiego serialu o tym samym tytule. Główne role w filmie zagrali Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Cynthia Erivo, Colin Farrell i Liam Neeson.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Mężowie i żony (ang. Husbands and Wives, 1992) − amerykański melodramat w reżyserii Woody’ego Allena. Film nominowany w dwóch kategoriach do Oscara.
  Części intymne - film biograficzny z 1997 roku w reżyserii Betty Thomas, nakręcony na podstawie książki pod tym samym tytułem, opisującej życie Howarda Sterna.
  Adopcja (łac. adoptio), przysposobienie, usynowienie – forma przyjęcia do rodziny osoby obcej, stwarzająca stosunek podobny do pokrewieństwa. Jest to przybranie dziecka (często w wieku dziecięcym) za swoje.
  Artur i Minimki 3: Dwa światy (ang. Arthur and the Two Worlds War, fr. Arthur et la guerre des deux mondes, 2010) – francusko-amerykański film animowany. Film wyreżyserował Luc Besson.
  Purpurowa róża z Kairu (tytuł oryginału: The Purple Rose of Cairo) – amerykańska komedia romantyczna z 1985 roku w reżyserii Woody’ego Allena. Film został zainspirowany wczesnymi amerykańskimi komediami Sherlock, Jr. i Hellzapoppin oraz sztuką Luigiego Pirandello „Sześć postaci w poszukiwaniu autora”.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.