• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mi Sangre  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  RIAA (Recording Industry Association of America) – zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki. Zajmuje się ochroną praw wydawców utworów muzycznych, promując rozwiązania legislacyjne i techniczne w tym zakresie (m. in. Digital rights management). Jedną z form działalności organizacji jest śledzenie naruszeń praw producentów muzycznych przez użytkowników internetu.Miasto śmierci (ang. Bordertown, hiszp. La ciudad del silencio) – amerykańsko-meksykański film fabularny z 2006, którego reżyserem jest Gregory Nava.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  "Mi Sangre" (ang. My Blood) – trzeci album kolumbijskiego muzyka Juanesa, wydany 28 września 2004. Album został wyprodukowany przez Davida Heuera, Anibala Kerpela i Gustavo Santaolalla.

  "Fotografía" – piosenka napisana i wykonywana przez kolumbijskiego muzyka Juanesa, pochodzący z drugiego albumu Un Día Normal. W kompozycji swego głosu udziela kanadyjska piosenkarka muzyki pop Nelly Furtado. Produkcją singla zajął się Gustavo Santaolalla."La Paga" utwór stworzony i wykonywany przez kolumbijskiego muzyka Juanesa, pochodzący z drugiego albumu Un Día Normal. W kompozycji swego głosu udzielają raperzy Taboo i will.i.am z zespołu The Black Eyed Peas. Piosenka znalazła się również na latynoskiej wersji albumu Elephunk z 2003 oraz na europejskiej wersji płyty Mi Sangre Tour Edition.

  Album osiągnął wielki sukces w Stanach Zjednoczonych. 23 stycznia 2006 płyta miała na swym koncie aż osiem platynowych płyt przyznanych przez RIAA za sprzedaż 1.000.000 egzemplarzy.

  W 2005 roku Juan wyruszył w ogólnoświatową trasę Mi Sangre Tour z której nagrania piosenek zostały wydane na koncertowym albumie Mi Sangre Tour Edition na płycie CD i DVD.

  Na początku stycznia 2005 na rynek muzyczny został wydany singiel "La Camisa Negra" który do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród fanów. Piosenkę tę Juan zaprezentował w thrillerze Miasto śmierci z 2006 roku.

  "Nada Valgo Sin Tu Amor" utwór stworzony i wykonywany przez kolumbijskiego muzyka Juanesa, pochodzący z trzeciego albumu Mi Sangre.Jaime Luis "Taboo" Gomez (ur. 14 lipca 1975 w Rosemead w Kalifornii), amerykański raper. W 1995 roku dołączył do zespołu The Black Eyed Peas. Jest Indianinem mającym swoje korzenie w plemieniu Szoszonów.

  Album "Mi Sangre" jest trzecim i jednym z najbardziej popularnych albumów artysty, głównie poprzez wydanie rekordowej liczby singli.

  Utwory zawarte na płycie[ | edytuj kod]

  Normalne wydanie

  1. "Ámame" (Love Me) – 4:19
  2. "Para Tu Amor" (For Your Love) – 4:08
  3. "Sueños" (Dreams) – 3:10
  4. "La Camisa Negra" (The Black Shirt) – 3:36
  5. "Nada Valgo Sin Tu Amor" (I'm Worth Nothing Without Your Love) – 3:16
  6. "No Siento Penas" (I Feel No Regrets) – 3:53
  7. "Dámelo" (Give It To Me) – 4:07
  8. "Lo Que Me Gusta a Mí" (What I Like) – 3:30
  9. "Rosario Tijeras" (Rosario Tijeras) – 3:27
  10. "¿Qué Pasa?" (What's Happening?) – 3:47
  11. "Volverte a Ver" (See You Again) – 3:37
  12. "Tu Guardián" (Your Guardian) – 4:25

  Mi Sangre Tour Edition

  Nelly Kim Furtado (ur. 2 grudnia 1978 w Victorii, Kolumbia Brytyjska) – kanadyjska piosenkarka, autorka tekstów, producent muzyczny i aktorka."Volverte a Ver" utwór stworzony i wykonywany przez kolumbijskiego muzyka Juanesa, pochodzący z trzeciego albumu Mi Sangre. Produkcją singla zajął się Gustavo Santaolalla.

  Dysk 1 (CD)

  1. "A Dios le Pido" [live] - 4:08
  2. "La Camisa Negra" [live] - 3:50
  3. "Fotografía" [live] - 4:22
  4. "Nada Valgo Sin Tu Amor" [live] - 3:58
  5. "La Paga" (featuring Taboo) - 3:29
  6. "La Camisa Negra" [Sonidero national remix] - 4:35
  7. "Lo Que Importa" [ukryta ścieżka] - 3:37

  Dysk 2 (DVD)

  1. "Nada Valgo Sin Tu Amor" [teledysk] - 4:19
  2. "Volverte a Ver" [teledysk] - 4:09
  3. "La Camisa Negra" [teledysk] - 3:10
  4. Interview - 3:36

  Wydanie meksykańskie

  Kolumbia (hiszp. Colombia, Republika Kolumbii – República de Colombia) – państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym.Latin Grammy Awards (hiszp. Premios Grammy Latinos) – nagrody muzyczne przyznawane w kategorii muzyki latynoamerykańskiej.
  1. "La Paga" (featuring Taboo) - 3:31
  2. "Nada" - 3:53
  3. "Lo Que Importa" - 3:37
  4. "Fíjate Bien" - 4:53
  5. "A Dios le Pido" [wersja akustyczna] - 3:27
  6. "La Camisa Negra" [Toy Hernández remix] - 4:34
  7. "Podemos Hacernos Daño" - 3:44

  European Tour oraz edycja brazylijska

  Dysk 1 (CD)

  1. "A Dios le Pido" - 3:26
  2. "Es Por Ti" - 4:12
  3. "Fotografía" (featuring Nelly Furtado) - 4:00
  4. "La Paga" (featuring Taboo) - 3:34
  5. "La Camisa Negra" [Full Phatt remix] - 3:53

  Edycja limitowana (Niemcy) 2006

  1. "La Paga (Live)" - 4:17
  2. "Mala Gente (Live)" - 3:53
  3. "Fotografía (Live)" - 4:22
  4. "La Noche (Live)" - 3:53
  5. "La Camisa Negra (Live)" - 3:50
  6. "A Dios le Pido (Live)" - 4:53
  "La Camisa Negra" to utwór stworzony przez Octavio Mesa na trzeci studyjny album kolumbijskiego muzyka Juanesa Mi Sangre. Produkcją singla zajął się Gustavo Santaolalla.Juanes, właściwie Juan Esteban Aristizábal Vásquez (ur. 9 sierpnia 1972 r. w Medellin, Antioquia) – kolumbijski piosenkarz, gitarzysta i autor piosenek. W latach 80. i 90. członek heavymetalowego zespołu Ekhymosis, rozwiązanego w roku 1998. Rozpoczęła się wtedy solowa kariera Juanesa. Jego pierwszy solowy album, Fíjate Bien, został wydany w 2000 roku i szybko odniósł sukces, przynosząc Juanesowi pierwsze 3 nagrody Latin Grammy. Jego drugi album, Un Día Normal, ukazał się w 2002 roku. Płyta szybko uzyskała status platynowej w większości hiszpańskojęzycznych państw. Z tego albumu wydano singiel Fotografía nagrany w duecie z Nelly Furtado. Trzeci studyjny album nosi tytuł Mi Sangre. Został wydany w 2004 roku i, podobnie jak poprzednie, szybko odniósł sukces. Pomimo wykorzystania singla La Camisa Negra przez włoskich neofaszystów jako swojego symbolu, nadal jest to jeden z najbardziej znanych utworów Juana. W 2007 roku wydany został album La Vida... Es Un Ratico. Najnowsza płyta została wydana w 2010 roku i nosi tytuł P.A.R.C.E..


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  "A Dios le Pido" utwór stworzony i wykonywany przez kolumbijskiego muzyka Juanesa, pochodzący z drugiego albumu Un Día Normal. Produkcją singla zajął się Gustavo Santaolalla.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.704 sek.