• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mi Reflejo  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Artykuł przedstawia całkowitą dyskografię Christiny Aguilery. Artystka wydała w sumie sześć albumów studyjnych, dwa albumy kompilacyjne, jeden minialbum (EP) oraz trzydzieści siedem singli dzięki wytwórni Sony BMG Music.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  Mi Reflejo to pierwszy album hiszpańskojęzyczny amerykańskiej wokalistki Christiny Aguilery, drugi album studyjny w jej karierze. Został wydany 12 września 2000 roku nakładem wytwórni RCA Records. Aguilera nagrała Mi Reflejo jako następcę swojej debiutanckiej płyty, zatytułowanej Christina Aguilera (1999), która odniosła światowy sukces i wylansowała cztery przeboje. Muzyka na krążku utrzymana jest w klimacie latynoskiego popu. Album składa się z jedenastu utworów − pięć z nich to nagrane w języku hiszpańskim odpowiedniki piosenek z płyty Christina Aguilera, cztery kolejne to oryginalne kompozycje, a dwie stanowią covery. Nagrania zostały zaadaptowane i skomponowane przez Rudy'ego Péreza, który wyprodukował całą płytę.

  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  W Stanach Zjednoczonych album uplasował się na szczycie gatunkowych zestawień Billboardu Top Latin Albums oraz Latin Pop Albums. Podium list okupował przez dziewiętnaście tygodni. Zajął też miejsce dwudzieste siódme generalnego notowania Billboard 200, a przez organizację Recording Industry Association of America (RIAA) został wyróżniony statusem sześciokrotnej platyny (na polu muzyki latynoskiej). Album był też notowany na listach przebojów w krajach Europy, Ameryki i Azji. Krążek spotkał się z umiarkowanym sukcesem artystycznym, uzyskując mieszane recenzje krytyków. Chwalono wykonanie piosenek przez Aguilerę. Wielu dziennikarzy dostrzegło podobieństwo pomiędzy albumami Mi Reflejo i Christina Aguilera. Stephen Thomas Erlewine okrzyknął płytę jako "starą muzykę w nowych ubraniach". W 2001 roku Mi Reflejo został uhonorowany statuetką Latin Grammy w kategorii najlepszy żeński album pop oraz nominacją do nagrody Grammy jako najlepszy album latin-popowy.

  "What a Girl Wants" to piosenka popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery zatytułowany, po prostu, Christina Aguilera (1999). Wyprodukowany przez Guya Roche, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek dnia 28 grudnia 1999 roku. W 2001 kompozycja została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy żeński występ pop.Latynoski pop (ang. latin pop) – podgatunek muzyki pop, w którym dość często, lecz niekoniecznie, występują tradycyjne elementy muzyki dla danego regionu, np. w Hiszpanii mogą być to elementy flamenco, a w Ameryce Łacińskiej elementy salsy, merengue, tango, cumbii, bądź innych gatunków wywodzących się z różnych hiszpańskojęzycznych regionów świata.

  Album wydał w sumie pięć singli. Pierwsze trzy z nich, "Genio atrapado", "'Por siempre tú" i "Ven conmigo (Solamente tú)", zostały przebojami latynoskich notowań Billboardu, popularnością cieszyły się także w krajach latynoamerykańskich i Hiszpanii. Czwarty singel, "Pero me acuerdo de ti", powtórzył sukces swoich poprzedników, a piąty, "Falsas esperanzas", choć minął się z powodzeniem komercyjnym w USA, zdobył szczyt list przebojów w Meksyku i Chile, jak i był notowany na listach w Azji i Europie. Dwa ostatnie wydawnictwa wydano jako single promocyjne. By wypromować album, na początku 2001 Aguilera ruszyła w trasę koncertową Christina Aguilera Latin American Tour 2001.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Promo (ang. promotional recording) – wydawnictwo muzyczne lub filmowe o charakterze promocyjnym, np. singel lub album promocyjny. Nagrania tego typu są często rozpowszechniane w specjalnych opakowaniach w celu obniżenia kosztów lub zredukowaną właściwą oprawą graficzną wydawnictwa.

  Spis treści

 • 1 Informacje o albumie
 • 2 Przyjęcie
 • 2.1 Opinie
 • 2.2 Sprzedaż
 • 3 Lista utworów
 • 4 Single
 • 5 Pozycje na listach przebojów
 • 5.1 Listy końcoworoczne
 • 5.2 Listy dekadowe
 • 6 Zobacz też
 • 7 Linki zewnętrzne
 • 8 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Latin Grammy Awards (hiszp. Premios Grammy Latinos) – nagrody muzyczne przyznawane w kategorii muzyki latynoamerykańskiej.
  Entertainment Weekly (czasem skracany do EW) to amerykański magazyn wydawany przez główną filię medialną Time Inc. w Stanach Zjednoczonych od 1990 roku.
  Top Latin Albums – notowania przedstawiające aktualną listę najlepiej sprzedających się albumów hiszpańskojęzycznych, opracowywane przez magazyn muzyczny Billboard. Podobnie jak większość zestawień Billboard, tak i Top Latin Albums oparte jest na systemie informacyjnym Nielsen SoundScan.
  Diane Eve Warren (ur. 7 września 1956 w Van Nuys, Kalifornia) – amerykańska piosenkarka i kompozytorka muzyki country oraz pop.
  "Come on Over Baby (All I Want Is You)" to piosenka popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery zatytułowany, po prostu, Christina Aguilera (1999). Wyprodukowany przez Rona Faira i trio producenckie Celebrity Status, utwór wydany został jako czwarty i ostatni singel promujący krążek dnia 26 września 2000 roku.
  RIAA (Recording Industry Association of America) – zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki. Zajmuje się ochroną praw wydawców utworów muzycznych, promując rozwiązania legislacyjne i techniczne w tym zakresie (m. in. Digital rights management). Jedną z form działalności organizacji jest śledzenie naruszeń praw producentów muzycznych przez użytkowników internetu.
  "Reflection" to piosenka popowa stworzona na ścieżkę dźwiękową z filmu animowanego Mulan (1998). Wykonywany przez amerykańską piosenkarkę Christinę Aguilerę oraz wyprodukowany przez Matthew Wildera i Davida Zippela, utwór wydany został jako jedyny singel promujący soundtrack dnia 2 czerwca 1998 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.