• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Miłomłyn - gmina

  Przeczytaj także...
  Gmina Morąg – gmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.Glimy – osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Liwa.
  Ostrów Wielki – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn, pomiędzy jeziorami Mały i Duży Gil. Pięć gospodarstw i kilkanaście działek wypoczynkowych.

  Miłomłyngmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.

  Siedziba gminy to Miłomłyn.

  Według danych z 2013 roku gminę zamieszkiwało 5085 osób.

  Majdany Małe – osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn nad zachodnim brzegiem jeziora Ilińsk.Piławki – osada śródleśna w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn przy trasie drogi krajowej nr 7 nad jeziorem Drwęckim.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2012 gmina Miłomłyn ma obszar 160.6 km², w tym:

 • użytki rolne - 39,49%
 • lasy - 41,78%
 • zbiorniki wodne - 10,41%
 • pozostałe grunty - 8,32%
 • Demografia[]

  Dane z 2013 roku:

 • Piramida wieku mieszkańców gminy Miłomłyn w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Milomlyn.png

  Gmina Ostróda – gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.Gmina Iława – gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.

  Miejscowości[]

  Wsie[]

  Bagieńsko, Boguszewo, Bynowo, Dębinka, Ligi, Liksajny, Liwa, Majdany Wielkie, Malinnik, Tarda, Wielimowo, Winiec, Wólka Majdańska, Zalewo (wieś Zalewo nie ma statusu sołectwa).

  Osady i kolonie[]

  Barcinek, Faltyjanki, Gil Mały, Gil Wielki, Glimy, Kamieńczyk, Karnity, Kukła, Lubień, Majdany Małe, Ostrów Wielki, Piławki, Rogowo, Skarpa, Zatoka Leśna, Ziemaki.

  Sąsiednie gminy[]

  Iława, Łukta, Małdyty, Morąg, Ostróda, Zalewo

  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.Liksajny (niem. Nickleshagen) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn.

  Miasta partnerskie[]

 • Klötze /Niemcy/
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gil Wielki – osada w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn pomiędzy jeziorami Gil Wielki i Gil Mały.
  Kukła – wyobrażenie, zwykle karykaturalne lub alegoryczne, postaci ludzkiej lub zwierzęcej. W obrzędach regionalnych wykonana do rytualnego zniszczenia (topienie, palenie) w porze wiosennego lub zimowego przesilenia, symbolizującego wypędzanie zła nagromadzonego przez rok (np. Año viejo, Marzanna, również: Wieszanie Judasza, Judosz). Obecnie wykorzystywana jako karnawałowa atrakcja turystyczna lub w demonstracjach politycznych.
  Liwa (niem. Bieberswalde) – wieś w Polsce, położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn.
  Kamieńczyk – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn.
  Winiec (niem. Winkenhagen) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim, w gminie Miłomłyn.
  Województwo olsztyńskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975-1998 ze stolicą w Olsztynie. Największe województwo w Polsce.
  Gmina Zalewo – gmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie iławskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.