• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Międzylesie  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9
  Przeczytaj także...
  Anton Rathsmann (ur. 1717 r. w Dusznikach-Zdroju, zm. 14 sierpnia 1767 r. w Międzylesiu) – niemiecki duchowny katolicki, dziekan kłodzki i wikariusz arcybiskupi dla wiernych hrabstwa kłodzkiego od 1766 r.Edwin Dutton (ur. 8 kwietnia 1890 w Mittelwalde (obecnie Międzylesie), zm. 1 stycznia 1970 w Londynie) – piłkarz niemiecko-brytyjski, trener i działacz piłkarski, więzień obozu dla internowanych.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] 9  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nagodzice (niem. Herzogswalde)– wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Międzylesie.
  Trójmorski Wierch (pol. do 1946 roku Klepacz, czes. Klepáč, niem. Klappersteine) - szczyt w Masywie Śnieżnika w Sudetach Wschodnich o wysokości 1145 m n.p.m., leżący między Puchaczem a Jasieniem w granicznym grzbiecie, oddzielającym Polskę od Czech.
  Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kłodzku S.A. – firma z siedzibą w Kłodzku zajmująca się transportem zbiorowym (autobusowym) głównie na terenie powiatu kłodzkiego. Powstała w 2002 roku po przekształceniu założonego w 1946 roku Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kłodzku w spółkę akcyjną.
  Ziemia Kłodzka (czes. Kladsko lub Hrabství kladské, niem. Glatzer Ländchen lub Grafschaft Glatz) – teren dawnego hrabstwa kłodzkiego, dziś powiatu kłodzkiego, kraina historyczna leżąca na południe od Dolnego Śląska obejmująca Kotlinę Kłodzką i otaczające ją tereny górskie (Góry Suche, Góry Stołowe, Góry Sowie, Góry Złote, Góry Bardzkie, Masyw Śnieżnika, Krowiarki, Góry Bialskie, Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie).
  Królestwo Prus (niem. Königreich Preußen) – oficjalny tytuł państwa prusko-brandenburskiego po 1701, wraz z pozostałymi domenami dynastii Hohenzollernów w latach 1701-1918, od 1871 wchodzące w skład Cesarstwa Niemieckiego. Terytorium Królestwa Prus obejmowało dwie trzecie całego obszaru Cesarstwa Niemieckiego.
  Jeleń – zwyczajowa nazwa kilku rodzajów zwierząt z rodziny jeleniowatych. Mianem tym określa się gatunki należące do rodzajów: Cervus, Blastocerus, Ozotoceros, Odocoileus i inne. W Polsce mianem tym określa się jelenia szlachetnego.
  Krzysztof Kralka (ur. 1960 w Międzylesiu, woj. dolnośląskie) - polski saksofonista, kompozytor, aranżer i pedagog muzyczny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.093 sek.