• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mfoundi

  Przeczytaj także...
  Departament – jednostka podziału administracyjnego Kamerunu. Administracją rządową na szczeblu departamentu kieruje mianowany przez Prezydenta Prefekt. Poszczególne Prowincje są podzielone na następujące departamenty:Jaunde (ang. Yaounde, fr. Yaoundé) – stolica i drugie co do wielkości miasto Kamerunu – ludność: 1,8 mln (2010). Stolica departamentu Mfoundi. Położone na wyżynie w południowo-zachodniej części Kamerunu, na wysokości 730 m n.p.m.
  Kamerun, Republika Kamerunu (fr. Cameroun, République du Cameroun, ang. Cameroon, Republic of Cameroon) – państwo w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Nigerią, Czadem, Republiką Środkowoafrykańską, Kongiem, Gabonem i Gwineą Równikową. Kamerun jest członkiem ONZ, Unii Afrykańskiej i innych organizacji międzynarodowych.
  CM-Mfoundi.png

  Departament Mfoundi - departament w Regionie Centralnym w Kamerunie ze stolicą w Jaunde. Na powierzchni 297 km² żyje około 1 248,2 tys. mieszkańców.

  Region Centralny (ang. Centre Region, fr. Région du Centre) to region Kamerunu. Jej stolica to Jaunde. Obszar 68 926 km² zamieszkuje około 1 651 tys. ludzi (1987). Zamieszkany głównie przez członków ludów Bassa, Ewondo i Vute.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.74 sek.