• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mezo



  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  VIVA Comet - nagroda przyznawana przez stację muzyczną VIVA dla najlepszych wykonawców muzycznych w wybranych kategoriach. Po raz pierwszy pojawiła się w 1995 roku w Niemczech. Swoje narodowe nagrody Comet od 2001 roku przyznaje także VIVA na Węgrzech, a od 2007 - w Polsce.IGS właściwie Igor Sobczyk – polski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Od 1999 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Do 2006 roku wydał pięć albumów producenckich pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Od 2008 roku właściciel studia nagraniowego IGS Studio w Mysłowicach.

  Mezo, właśc. Jacek Leszek Mejer (ur. 1 lipca 1982 w Poznaniu) – polski raper, a także dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Poza solową działalnością artystyczną Mezo współpracował z takimi wykonawcami jak: Ascetoholix, Slums Attack, Owal/Emcedwa, DJ Decks, Liber, Duże Pe, IGS, Sylwia Przybysz, Grupa Operacyjna oraz 52 Dębiec. W latach 2002-2005 prowadził w wielkopolskim radiu RMI FM audycję Bless Da Mic.

  Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.Nowator, właściwie Paweł Lipski (ur. 3 maja 1985 w Opocznie), znany również jako Nowi i NWTR – polski raper, wokalista i autor tekstów, a także muzyk i kompozytor. Absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Członek formacji TeOeR. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Przez znaczny okres kariery utożsamiany ze sceną muzyki hip-hopowej, równolegle tworzy pod własnym nazwiskiem w stylistyce popowej.

  Laureat nagród Eska Music, VIVA Comet i Superjedynki. Otrzymał także dwukrotnie nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Raper jest powszechnie utożsamiany z komercjalizacją i spłyceniem przekazu muzyki hip-hopowej w Polsce.

  Spis treści

 • 1 Działalność artystyczna
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy
 • 3.2 Single
 • 3.3 Inne notowane utwory
 • 3.4 Inne
 • 4 Teledyski
 • 5 Nagrody i wyróżnienia
 • 6 Zobacz też
 • 7 Uwagi
 • 8 Przypisy
 • Eudaimonia – album studyjny polskiego rapera Jacka "Meza" Mejera oraz producenta muzycznego Bartosza "Tabba" Zielnego z udziałem wokalistki Katarzyny Wilk. Wydawnictwo ukazało się 16 października 2006 roku nakładem wytwórni muzycznej UMC Records w dystrybucji Universal Music Poland. Gościnnie w nagraniach wzięli udział piosenkarz Miecz Szcześniak oraz raperzy Liber i Owal/Emcedwa.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) – powstały w 1919 państwowy uniwersytet z siedzibą w Poznaniu. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 3. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 393. pośród wszystkich typów uczelni.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.
  Bitwa na głosy – program o formule talent show, nadawany w TVP 2 i TVP HD. Show powstał na licencji amerykańskiej wersji Clash of the Choirs.
  Doniu, właściwie Dominik Grabowski (ur. 17 lipca 1980 w Szamotułach) – polski raper, producent muzyczny i inżynier dźwięku, a także muzyk, kompozytor i osobowość telewizyjna. Dominik Grabowski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Ascetoholix, którego jest członkiem od 1999 roku. W latach 2003-2006 wraz z grupą cieszył się ogólnopolską popularnością, wylansował m.in. przebój "Suczki". W 2004 roku równolegle podjął solową działalność artystyczną. Zadebiutował wydaną tego samego roku płytą Monologimuzyka. Na albumie, wyróżnionym Superjedynką, znalazła się m.in. piosenka "Przestrzeń", notowana na licznych listach przebojów w kraju.
  Planeta FM – była sieć trzynastu lokalnych stacji radiowych, adresujących program głównie do młodzieży. Należała do grupy radiowej Eurozet obok rozgłośni takich jak Radio Zet, Chilli Zet, Antyradio czy Radio Plus. Główna siedziba Planety FM mieści się w Warszawie przy ul. Żurawiej 8. 29 maja 2013 właściciel sieci - holding Eurozet poinformował o zastąpieniu Planety FM marką ZET Gold , nadającą dotychczas pod tą samą nazwą w Internecie. W nocy z 29 na 30 czerwca 2013 stacje radiowe, należące do tejże sieci zaprzestały nadawania drogą naziemną i obecnie można słuchać Radia Planeta wyłącznie za pośrednictwem streamu internetowego.
  Słowo ma moc - album studyjny polskiego rapera Jacka "Meza" Mejera. Wydawnictwo ukazało się 17 kwietnia 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej My Music. Gościnnie w nagraniach wzięli udział m.in. Katarzyna Skrzynecka, Kasia Wilk, Nowator, Gabriel Fleszar oraz Jay Delano.
  Katarzyna Bujakiewicz (ur. 28 września 1972 w Poznaniu) – polska aktorka teatralna i filmowa, a także działaczka samorządowa.
  Klan – polski magazyn poświęcony muzyce hip-hopowej, powstał z inicjatywy Krzysztofa Kozaka właściciela firmy R.R.X. i Arkadiusza Delisia, w latach późniejszych właściciela wytwórni muzycznej T1-Teraz. Czasopismo ukazywało się formie miesięcznika w latach 1997-2005. Deliś przez znaczny okres działalności czasopisma pełnił także funkcję redaktora naczelnego. Na jego łamach publikował m.in. raper Tymon Smektała oraz dziennikarze Radek Miszczak i Andrzej Cała.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.096 sek.