Metropolitan Borough of Rotherham

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rotherhamdystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire w Anglii.

Ravenfield – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 15 km na północny wschód od miasta Sheffield i 230 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 2018 mieszkańców.Brinsworth – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 7 km na wschód od miasta Sheffield i 227 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 8950 mieszkańców.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Dinnington
 • Maltby
 • Rotherham
 • Swinton
 • Wath upon Dearne
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Abdy, Aldwarke, Aston cum Aughton, Aston, Aughton, Bramley, Brampton Bierlow, Brampton en le Morthen, Brecks, Brinsworth, Broom, Catcliffe, Dalton, Firbeck, Gildingwells, Greasbrough, Harthill, Hellaby, Hooton Levitt, Hooton Roberts, Kilnhurst, Kiveton Park, Laughton en le Morthen, Letwell, Morthen, North and South Anston, North Anston, Orgreave, Ravenfield, Rawmarsh, Scholes, South Anston, Thorpe Hesley, Thorpe Salvin, Thrybergh, Thurcroft, Todwick, Treeton, Ulley, Wales, Wentworth, West Melton, Whiston, Wickersley, Woodall, Woodsetts.

  Laughton en le Morthen – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 18 km na wschód od miasta Sheffield i 221 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1185 mieszkańców. West Melton – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 15 km na północny wschód od miasta Sheffield i 237 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 3007 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Whiston – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 10 km na wschód od miasta Sheffield i 226 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 5115 mieszkańców.Thurcroft – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 15 km na wschód od miasta Sheffield i 223 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 5296 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dinnington – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber, w hrabstwie South Yorkshire. W 2001 miasto to zamieszkiwało 11 000 osób.
  Wickersley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 14 km na wschód od miasta Sheffield i 227 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 7235 mieszkańców.
  Woodsetts – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 21 km na wschód od miasta Sheffield i 217 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 1802 mieszkańców.
  Aldwarke – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 12 km na północny wschód od miasta Sheffield i 230 km na północ od Londynu.
  Thrybergh – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 14 km na północny wschód od miasta Sheffield i 230 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 4327 mieszkańców.
  Dalton – osada i civil parish w Anglii, w South Yorkshire, w dystrykcie Rotherham. W 2011 civil parish liczyła 10292 mieszkańców. Dalton jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Dalton/Daltone.
  Morthen – osada w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym South Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Rotherham. Leży 12 km na wschód od miasta Sheffield i 224 km na północ od Londynu.

  Reklama