Metropolitan Borough of Kirklees

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Metropolitan Borough of Kirkleesdystrykt metropolitalny w angielskim hrabstwie West Yorkshire. Największym miastem dystryktu, a także ośrodkiem administracji jest Huddersfield.

Wooldale – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 29 km na południowy zachód od miasta Leeds i 256 km na północny zachód od Londynu.Birkenshaw – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 12 km na południowy zachód od miasta Leeds i 271 km na północny zachód od Londynu.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Batley
 • Cleckheaton
 • Dewsbury
 • Heckmondwike
 • Holmfirth
 • Huddersfield
 • Mirfield
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Armitage Bridge, Battyeford, Berry Brow, Birdsedge, Birkenshaw, Birstall, Boothroyd, Briestfield, Burnlee, Clayton West, Denby Dale, Emley, Farnley Tyas, Flockton, Flockton Moor, Gomersal, Grange Moor, Hall Bower, Hartshead, Healey, Helme, Hepworth, Highburton, Holme, Honley, Kirkburton, Kirkheaton, Lane, Linthwaite, Liversedge, Lockwood, Lower Cumberworth, Marsden, Meltham, Netherthong, Netherton, New Mill, Newsome, Norristhorpe, Roberttown, Scammonden, Scholes (Cleckheaton), Scholes (Holme Valley), Scissett, Shelley, Shepley, Skelmanthorpe, Slaithwaite, South Crosland, Stocksmoor, Storthes Hall, Thongsbridge, Thornhill, Thurstonland, Totties, Upper Cumberworth, Upper Denby, Upperthong, Whitley Lower, Wooldale.

  Roberttown – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 16 km na południowy zachód od miasta Leeds i 266 km na północny zachód od Londynu.Briestfield – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 19 km na południe od miasta Leeds i 259 km na północny zachód od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Burnlee – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 33 km na południowy zachód od miasta Leeds i 254 km na północny zachód od Londynu. W 2008 miejscowość liczyła 1050 mieszkańców.Linthwaite – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 29 km na południowy zachód od miasta Leeds i 262 km na północny zachód od Londynu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gomersal – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 12 km na południowy zachód od miasta Leeds i 269 km na północny zachód od Londynu.
  Hrabstwo metropolitalne (metropolitan county) – jeden z dwóch rodzajów hrabstwa administracyjnego, angielskiej jednostki podziału administracyjnego. Obecnie w Anglii istnieje sześć hrabstw tego rodzaju i obejmują one największe aglomeracje. Warto pamiętać, że Wielki Londyn, będący pierwowzorem tej instytucji, formalnie nie jest hrabstwem metropolitalnym, jednak w praktyce funkcjonuje na podobnych zasadach.
  Hartshead – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 17 km na południowy zachód od miasta Leeds i 266 km na północny zachód od Londynu.
  Shelley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 25 km na południe od miasta Leeds i 255 km na północny zachód od Londynu.
  Thurstonland – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 27 km na południowy zachód od miasta Leeds i 256 km na północny zachód od Londynu.
  Meltham – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym West Yorkshire, w dystrykcie (unitary authority) Kirklees. Leży 31 km na południowy zachód od miasta Leeds i 260 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 8089 mieszkańców.
  West Yorkshire – hrabstwo ceremonialne i metropolitalne w północnej Anglii, w regionie Yorkshire and the Humber. Hrabstwo obejmuje silnie zurbanizowany obszar w zachodniej części historycznego hrabstwa Yorkshire.

  Reklama