Metropolitan Borough of Gateshead

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gatesheaddystrykt metropolitalny w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 200 214 mieszkańców.

Felling – miejscowość w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 5 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 394 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 34 196 mieszkańców.Lobley Hill – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 5 km na południe od centrum Newcastle i 394 km na północ od Londynu.

Miasta[ | edytuj kod]

 • Blaydon
 • Gateshead
 • Ryton
 • Whickham
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Birtley, Chopwell, Crawcrook, Crookhill, Felling, Greenside, Heworth, High Spen, Kibblesworth, Lamesley, Lobley Hill, Rowlands Gill, Sheriff Hill, Sunniside, Wrekenton.

  Birtley – miasteczko w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 9 km na południe od centrum Newcastle i 389 km na północ od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 11 377 mieszkańców.Rowlands Gill – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 11 km na południowy zachód od centrum Newcastle i 394 km na północ od Londynu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Population Estimates for UK, England and Wales, Scotland and Northern Ireland - Office for National Statistics, www.ons.gov.uk [dostęp 2017-10-21] (ang.).
  2. Area: Gateshead (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-06].
  Gateshead – miasto w północnej części Anglii, w hrabstwie Tyne and Wear, nad rzeką Tyne, naprzeciw Newcastle upon Tyne. Ludność: 190 600 mieszkańców (VI 2008).Blaydon – miasto w północno-wschodniej części Anglii, w regionie North East England, w hrabstwie Tyne and Wear, w dystrykcie Gateshead. W 2001 roku miasto liczyło 14 648 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Sunniside – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. W 2015 miejscowość liczyła 3249 mieszkańców.
  Greenside – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 12 km na zachód od centrum Newcastle i 399 km na północ od Londynu.
  Lamesley – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 7 km na południe od centrum Newcastle i 391 km na północ od Londynu. Miejscowość liczy 3928 mieszkańców.
  Whickham – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 5 km na południowy zachód od centrum Newcastle i 396 km na północ od Londynu. Miasto liczy 16 263 mieszkańców.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Ryton – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 10 km na zachód od centrum Newcastle i 400 km na północ od Londynu.
  Heworth – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Tyne and Wear, w dystrykcie (unitary authority) Gateshead. Leży 5 km na południowy wschód od centrum Newcastle i 394 km na północ od Londynu.

  Reklama