• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Metro w Guadalajarze

  Przeczytaj także...
  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).Jalisco – stan w środkowo-zachodnim Meksyku. Stolicą stanu jest Guadalajara. Jalisco sąsiaduje od północnego zachodu ze stanem Nayarit, od północy z Zacatecas, Aguascalientes i San Luis Potosi, od wschodu z Guanajuato i z Colimą a od zachodu z Oceanem Spokojnym.
  Guadalajara – stolica stanu Jalisco i siedziba gminy Guadalajara. Miasto położone jest w centralnym regionie Jalisco w zachodnio-pacyficznej części Meksyku. Jest drugą najbardziej zaludnioną gminą Meksyku z liczba mieszkańców 1 564 514. Obszar miejski Guadalajary składa się z siedmiu przyległych gmin o łącznym zaludnieniu 4 328 584 (w 2009 roku) sprawiając, że Guadalajara jest tuż zaraz za Meksykiem najbardziej zaludnionym obszarem miejskim[. Gmina jest drugim obszarem pod względem gęstości zaludnienia w Meksyku.
  .mw-parser-output table.transport-autobus td.naglowek{color:white!important;background:#007c06!important}.mw-parser-output table.transport-trolejbus td.naglowek{color:white!important;background:#0432c8!important}.mw-parser-output table.transport-tramwaj td.naglowek{color:white!important;background:#c80404!important}.mw-parser-output table.transport-metro td.naglowek{color:black!important;background:#7d7d7d!important}.mw-parser-output table.transport-kolej td.naglowek{color:white!important;background:green!important}.mw-parser-output table.transport-wodny td.naglowek{color:white!important;background:blue!important}

  Metro w Guadalajarze – system metra w Guadalajarze, w Meksyku, który jest formalnie znany jako SITEUR (Sistema de Tren Eléctrico Urbano). Jest to rodzaj szybkiego tramwaju obsługującego gminy Guadalajara, Zapopan i Tlaquepaque, w stanie Jalisco w Meksyku. SITEUR jest również przedsiębiorstwa państwowego, które obsługuje system. Otwarto go w 1989 roku, który obecnie ma dwie linie: linia nr 1 z północy na południe, z 19 stacjami i linia 2, z centrum na wschód, z 10 stacjami.

  Tlaquepaque – miasto w środkowym Meksyku, w stanie Jalisco, w aglomeracji Guadalajary. Około 624,7 tys. mieszkańców.Zapopan – miasto w Meksyku, w stanie Jalisco, w aglomeracji Guadalajary, na północny-zachód od tego miasta. Przez Zapopan płynie rzeka Río Atemajac. . W 2014 roku miasto liczyło 1 202,9 tysięcy mieszkańców.
 • Schemat sieci metra w Guadalajarze.

 • Pociąg na stacji metra Unidad Deportiva położonej na trasie linii 1. Zdjęcie z roku 1990.

 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.