• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Metal Hammer Golden Gods Awards  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]
  Przeczytaj także...
  Beneath the Massacre - kanadyjska grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała w 2004 roku w Montrealu w prowincji Quebec z inicjatywy wokalisty Elliota Desgagnésa, gitarzystów Christophera Bradleya i Jonathana Dubeaua, basisty Dennisa Bradleya, perkusisty Justina Roussellea oraz keyboardzisty Christiana Pépina.Down - amerykańska supergrupa pochodząca z Nowego Orleanu (Luizjana) wykonująca odmianę heavy metalu zwaną southern metalem, posiadająca w swej muzyce również elementy sludge metalu. Został założony w 1991 roku. Jego członkami są Phil Anselmo (wokalista Pantery i Superjoint Ritual), Pepper Keenan (wokalista i gitarzysta Corrosion of Conformity), Kirk Windstein (wokalista i gitarzysta Crowbar), Rex Brown (basista Pantery) i Jimmy Bower (perkusista Crowbar oraz gitarzysta Superjoint Ritual i Eyehategod). Todd Strange (basista Crowbar) brał udział w nagrywaniu debiutanckiego albumu NOLA. Zespół trzy razy wystąpił w Polsce - 29 marca 2008 roku w warszawskiej Stodole, 22 czerwca 2009 w krakowskim Klubie Studio oraz 20 czerwca 2013 roku na festiwalu Metalfest w Jaworznie. Od 2008 roku grupa pracuje nad materiałem na czwarty album, który ma składać się z co najmniej dwóch EP. W roku 2009 z zespołu odszedł Rex Brown i zastąpił go obecny basista zespołu Crowbar, Pat Bruders.

  Metal Hammer Golden Gods Awards – nagroda muzyczna przyznawana przez brytyjskie czasopismo Metal Hammer. Wyróżnienia po raz pierwszy przyznano 3 czerwca 2003 roku w londyńskim The Forum. Od 2016 roku gala przyznania nagród odbywa się w londyńskiej sali koncertowej Hammersmith Apollo, natomiast jej głównym sponsorem pozostaje kanadyjski producent whisky pod marką – Fireball Cinnamon. W latach poprzednich ceremonia odbyła się ośmiokrotnie w klubie Indigo2, dwukrotnie w klubie Koko oraz jednokrotnie w klubach Ocean i Astoria, także w Londynie.

  Jackson Guitars and Basses – amerykański producent gitar elektrycznych (solowych i basowych). Od 2002 roku właścicielem Jackson Guitars jest Fender Musical Instrument Corporation. Gitary tej firmy łatwo rozpoznać po charakterystycznym kształcie główki. Instrumenty tego producenta są szczególnie cenione w środowisku gitarzystów rockowych.Motörhead – brytyjski zespół muzyczny powstały w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostawał jedynym stałym członkiem grupy. Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, natomiast jej albumy Overkill, Bomber oraz Ace of Spades stały się inspiracją dla wielu wykonawców z nurtu heavy metal. Kilmister mimo kategoryzacji w gatunkach thrash i speed metal, na którego rozwój wywarł wpływ, określał muzykę Motörhead jako rock ’n’ roll. Grupa w swej twórczości poruszała takie zagadnienia jak wojna, zło, dobro, seks czy uzależnienia, ponadto posiada charakterystyczne logo o nazwie Snaggletooth, którego autorem jest artysta Joe Petagno.

  Liczba kategorii pozostaje zmienna, jednakże cześć główną stanowią nagrody przyznane na podstawie głosowania fanów. Szereg nagród, w tym honorowych przyznaje także redakcja czasopisma. Na przestrzeni lat nagrody otrzymali m.in. tacy muzycy i zespoły jak: Slipknot, Joey DeMaio, Alice in Chains, Christopher Lee, Killswitch Engage, Motörhead, Dave Mustaine, Zakk Wylde oraz Iron Maiden. Niejako za uatrakcyjnienie formuły stanowi nagroda w kategorii Spirit of Hammer Award, którą otrzymali m.in. niezwiązani z przemysłem muzycznym – astrofizyk Matt Taylor oraz aktorzy David Prowse i Brian Blessed. Amerykańskim odpowiednikiem nagród były przyznawane w latach 2009-2014 – Revolver Golden Gods Awards.

  Killswitch Engage (zwana także Killswitch lub w skrócie KsE) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca metalcore, uważana za pionierów tego gatunku. Muzyka zespołu jest mocno zainspirowana przez scenę melodic death metalową.Steel Panther – amerykańska grupa muzyczna, wykonująca szeroko rozumiany heavy metal oraz rock. Pochodzi z Los Angeles i została założona w 2000 roku.

  Spis treści

 • 1 2003
 • 2 2004
 • 3 2005
 • 4 2006
 • 5 2007
 • 6 2008
 • 7 2009
 • 8 2010
 • 9 2011
 • 10 2012
 • 11 2013
 • 12 2014
 • 13 2015
 • 14 2016
 • 15 Przypisy
 • 2003[]

  Gala Metal Hammer Golden Gods Awards 2003 odbyła się 3 czerwca 2003 roku w klubie The Forum w Londynie.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.
  Animals as Leaders - amerykańska grupa muzyczna wykonująca instrumentalny metal progresywny. Powstała w 2007 roku w Waszyngtonie z inicjatywy wirtuoza gitary - Tosina Abasiego. Nazwa zespołu została zainspirowana nowelą amerykańskiego pisarza - Daniela Quinna pt. Izmael (ang. Ishmael).
  Gwar (zapis stylizowany: GWAR) – heavy metalowa grupa muzyczna utworzona w 1985 roku. Zespół zyskał popularność dzięki swemu wyglądowi zaczerpniętemu z filmów grozy, a także z często niepoprawnych politycznie tekstów, poruszających tematy tabu.
  Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.
  David Scott Mustaine (ur, 13 września 1961 w miejscowości La Mesa, w Kalifornii w USA) – amerykański muzyk thrashmetalowy, multiinstrumentalista.
  UFO - brytyjski zespół rockowy, powstały w 1969 roku i grający muzykę będącą połączeniem hard rocka w stylu Led Zeppelin i Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu. Jego twórczość wpłynęła na wiele zespołów i muzyków heavymetalowych lat 80.
  Halestorm - amerykański zespół hard rockowy z Red Lion w Pensylwanii. Debiutancki album grupy został wydany w dniu 28 kwietnia 2009 przez Atlantic Records.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.087 sek.