Mersch

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mersch − gmina i miasteczko w centralnym Luksemburgu, w dystrykcie Luksemburg, stolica administracyjna kantonu Mersch.

Schoenfels (luks. Schëndels) - małe miasteczko w centralnym Luksemburgu, w gminie Mersch. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwało 208 osób.Dystrykt Luksemburg (fr. District de Luxembourg, luks. Distrikt Lëtzebuerg, niem. Distrikt Luxemburg) - jeden z 3 dystryktów w Luksemburgu, znajdujący się w południowo-wschodniej części kraju.

W 2005 roku, miasto Mersch, które stanowi centrum gminy, zamieszkiwało 3345 osób. Inne miejscowości w gminie: Beringen, Berschbach, Moesdorf, Pettingen, Reckange, Rollingen oraz Schoenfels.


WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Warto wiedzieć że... beta

Reckange (luks. Recken) - małe miasteczko w centralnym Luksemburgu, w gminie Mersch. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwało 587 osób.
Rollingen (luks. Rolleng) - miasteczko w centralnym Luksemburgu, w gminie Mersch. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwało 1 200 osób.
Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
Berschbach (luks. Bierschbech) – małe miasteczko w centralnym Luksemburgu, w gminie Mersch. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwało 150 osób.
Moesdorf (luks. Miesdref) - małe miasteczko w centralnym Luksemburgu, w gminie Mersch. W 2005 roku miasteczko zamieszkiwało 335 osób.

Reklama