• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mercy - singel OneRepublic

  Przeczytaj także...
  Greg Wells – producent muzyczny, specjalizujący się w dziedzinie sponsoringu, muzyki, miksowania utworów i pisania tekstów, które można usłyszeć w pierwszym międzynarodowym hicie Miki – "Grace Kelly", najnowszym wydawnicwie Timbalanda – Timbaland Presents: Shock Value, deathmetalowym krążku zespołu Otep – "House of Secrets", i wersji Rufusa Wainwrighta utworu "Across the Universe". Aktualnie pracuje nad pierwszym solowym albumem kanadyjskiej piosenkarki i aktorki Alexz Johnson.YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.
  Drew Brown, właśc. Andrew John Brown (ur. 9 stycznia 1984) – amerykański muzyk, znany jako gitarzysta i keyboardzista w pop-rockowym zespole OneRepublic.

  „Mercy” to piosenka amerykańskiej grupy pop-rockowej OneRepublic. Utwór został wydany 8 września 2008 roku jako czwarty singel z albumu Dreaming Out Loud. Piosenka została napisana przez Ryana Teddera i Drew Browna, a wyprodukowana przez Grega Wellsa.

  Utwór pojawił się w jednym z odcinków szóstego sezonu serialu "Tajemnice Smallville", podobnie jak singiel "Stop and Stare".

  Ryan Benjamin Tedder (ur. 26 czerwca 1979 w Tulsa, Oklahoma) – amerykański wokalista, producent, autor tekstów i kompozytor. Pisze i produkuje dla wielu różnych artystów, ale od 2007 jest najbardziej znany jako lider grupy OneRepublic.Tajemnice Smallville (org. Smallville) – amerykański serial przygodowy z elementami science fiction, wyprodukowany przez Alfreda Gougha i Milesa Millara. Opowiada o młodzieńczych latach i dorastaniu najbardziej znanego bohatera komiksów DC Supermana, stworzonego przez Jerry’ego Siegla i Joe Shustra. Na początku nadawany przez amerykańską telewizję The WB, pierwszy odcinek na antenie miał premierę 16 października 2001. Po pięciu seriach nastąpiło połączenie stacji The WB i UPN, z którego powstała nowa stacja The CW, na antenie której kontynuowano nadawanie dalszych serii serialu w USA. Do dziś zrealizowano dziesięć serii filmu. Serial podąża śladami Clarka Kenta, zanim został Supermanem. Pierwsze cztery serie skupiały się na Clarku i jego relacjach z przyjaciółmi z liceum w Smallville. Od piątej serii pokazano jak Clark wchodzi w dorosłe życie i skupiano się na jego karierze w Daily Planet, a także wprowadzano herosów i czarne charaktery z innych komiksów DC. 26 stycznia 2006 roku został wyemitowany setny odcinek Smallville pt. Reckoning.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  CD Singel

 • Mercy - 4:00
 • Teledysk[ | edytuj kod]

  Oficjalny teledysk do "Mercy" zadebiutował w Wielkiej Brytanii w dniu 15 sierpnia 2008 r. na kanale muzycznym "Q". Teledysk wyreżyserował Chris Sims. Klip jest nakręcony w czerni i bieli i pokazuje zespół wykonujący utwór na plaży.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • „Mercy” w serwisie YouTube
 • Dreaming Out Loud – debiutancki album zespołu OneRepublic, producentem jest Greg Wells, jednak dwie piosenki wyprodukowane są przez samego lidera zespołu Ryana Teddera. Po raz pierwszy album został wydany 20 listopada 2007 roku w USA i Nowej Zelandii, ale na rynku muzycznym ukazał się też w Australii (luty 2008, UK i we Włoszech (marzec 2008) oraz Hiszpanii (kwiecień 2008). Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy na całym świecie.OneRepublic – amerykański zespół pop-rockowy założony w Kolorado. Od lata 2006 roku, byli stale określani jako top wykonawcy na MySpace dzięki szerokiej działalności w środowisku internetowym. Zespół powstał w Colorado Springs z inicjatywy Ryana Teddera autora tekstów i producenta oraz jego licealnego kolegi Zacha Filkinsa. Obecnie grupa przeniosła się do Los Angeles. Po krótkim okresie w Columbia Records, grupa zmieniła wytwórnię na Interscope Records/Mosley Music Group i skończyła pracę nad debiutanckim albumem, którego producentem jest Greg Wells (Deftones, Mika, Pink). Krążek pt. "Dreaming out loud" został wydany pod koniec 2007 roku. Główny wokalista OneRepublic, Ryan Tedder, jest też autorem tekstów i producentem innych R&B, popowych i rockowych inwestycji. W zamian za współpracę z jego zespołem OneRepublic napisał i sponsorował singel Jennifer Lopez "Do it Well", napisał i sponsorował nowy singel Natashy Bedingfield "Love like This" (z Seanem Kingstonem), napisał i sponsorował pierwszy międzynarodowy singel Leony Lewis "Bleeding Love" oraz napisał tekst piosenki "He said She said" dla gwiazdy High School Musical Ashley Tisdale. Współpracował też z Paulem Oakenfoldem, Baby Bashem, i Chrisem Cornellem.
  Warto wiedzieć że... beta

  Stop and Stare to drugi singel poprockowego zespołu OneRepublic, piosenka została wyprodukowana przez Grega Wellsa na debiutancki album Dreaming Out Loud. Singel został wydany w USA 27 listopada 2007 roku. "Stop and Stare" następnie został udostępniony dla radia w UK (16 grudnia 2007) i Australii (17 grudnia 2007). Piosenka odniosła do tej pory podobny sukces do poprzedniego singla zespołu "Apologize", debiutując na #30. Singel w UK został wydany 3 marca 2008 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.62 sek.