• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mercury Prize  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Technics – japońska marka, należąca do Panasonic Corporation Co Ltd. of Japan (PCI), jednego z największych na świecie producentów elektroniki użytkowej.

  Mercury Prize (Mercury Music Prize) – corocznie przyznawana nagroda dla najlepszego albumu muzycznego w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Po raz pierwszy przyznana w 1992 roku.

  Nagroda została ustanowiona przez British Phonographic Industry (BPI) oraz British Association of Record Dealers (BARD) w 1992 jako alternatywa dla bardziej komercyjnych Brit Awards.

  Sponsoring[ | edytuj kod]

  Początkowo Mercury Prize była sponsorowana przez firmę Mercury Communications (były krajowy operator telekomunikacyjny w Wielkiej Brytanii, spółka zależna Cable & Wireless), od której nagroda wzięła swoją nazwę. Później sponsoring przejmowały kolejno marki: Technics (1998-2001), Panasonic (2002-2003) oraz Nationwide Building Society (2004-2008). Od 2009 roku sponsorem Mercury Prize była firma Barclaycard (jeden z największych dystrybutorów i operatorów kart kredytowych w Wielkiej Brytanii). Od 2016 roku sponsorem jest koncern Hyundai Motor.

  British Phonographic Industry (BPI; pol. Brytyjski Przemysł Fonograficzny) – brytyjska organizacja non-profit reprezentująca interesy przemysłu muzycznego. Powstała w 1973 roku, jej siedziba znajduje się w Londynie w Wielkiej Brytanii. Główne zadanie BPI to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego.Panasonic - czołowa marka japońskiego koncernu Panasonic Corporation (wcześniej Matsushita Electric Industrial Co. Ltd) - jednego z największych na świecie producentów elektroniki użytkowej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  BBC News Channel (do 20 kwietnia 2008 BBC News 24) – brytyjski kanał informacyjny, dostępny tylko w przekazie cyfrowym (naziemnym i satelitarnym) oraz w sieciach kablowych i właściwie tylko na terenie Wielkiej Brytanii. Jednak jego odbiór w Polsce jest możliwy.
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  Sponsoring jest jedną z najszybciej rozwijających się form promocji. Jego istotą są skojarzenia, dzięki którym pozytywny obraz sponsorowanego przenosi się na sponsora. Znak sponsora towarzyszy imprezom lub działaniu sponsorowanych instytucji. W przypadku produktów, których reklama jest ograniczona przepisami prawnymi (np. wyroby tytoniowe, alkoholowe), sponsoring jest często jedyną możliwością promocji masowej. Ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem sponsoringu jest również zwiększające się zainteresowanie masową rozrywką oraz wzrost świadomości społecznej.
  BBC (skrót od British Broadcasting Corporation, Brytyjska Korporacja Nadawcza) – główny brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, największa tego rodzaju instytucja na świecie.
  {{Czasopismo infobox}} Nieznane pola: "odpowiednik". Forbes – amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej, założony w 1917 przez Bertiego Forbesa.
  Nationwide Building Society – brytyjskie towarzystwo budowlane, największa instytucja finansowa tego typu w Wielkiej Brytanii. W 2011 roku łączna wartość aktywów należących do organizacji wyniosła 188,9 mld GBP, co stanowiło 61,7% łącznej wartości aktywów wszystkich towarzystw budowlanych działających w kraju. Siedziba organizacji mieści się w Swindon.
  The Guardian – dziennik brytyjski o poglądach liberalno-lewicowych, przez wiele lat zbliżony do Partii Pracy, wydawany przez Guardian News & Media (część Guardian Media Group plc).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.852 sek.