• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mendip - dystrykt

  Przeczytaj także...
  Downhead – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 29 km na południe od miasta Bristol i 165 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 88 mieszkańców.Somerset (IPA /ˈsʌmɚˌsɛt/) – hrabstwo niemetropolitalne w południowo-zachodniej Anglii, składające się z pięciu dystryktów, a jako hrabstwo ceremonialne obejmujące dodatkowo dwie jednolite jednostki administracyjne. Ośrodkiem administracyjnym jest Taunton.
  Pilton – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 32 km na południe od miasta Bristol i 176 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 935 mieszkańców.
  Wjazd do miejscowości Wookey Hole

  Mendip dystrykt w Anglii, w hrabstwie Somerset, położony na wzgórzach Mendip w północno-zachodniej części hrabstwa. Centrum administracyjnym jest Shepton Mallet. Liczba ludności wynosi 109 000. Dystrykt został utworzony 1 kwietnia 1974.

  Butleigh – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 40 km na południe od miasta Bristol i 184 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 879 mieszkańców.Charterhouse – osada w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 20 km na południowy zachód od miasta Bristol i 182 km na zachód od Londynu.

  Miasta[]

 • Wells – o statusie miasta katedralnego (city)
 • Frome
 • Glastonbury
 • Shepton Mallet
 • Inne miejscowości[]

  Ashwick, Babington, Baltonsborough, Batcombe, Beckington, Berkley, Binegar, Buckland Dinham, Butleigh, Charterhouse, Chewton Mendip, Chilcompton, Coleford, Cranmore, Croscombe, Dinder, Ditcheat, Doulting, Downhead, Draycott, East Pennard, Emborough, Evercreech, Godney, Great Elm, Hemington, Holcombe, Horrington, Kilmersdon, Lamyat, Leigh-on-Mendip, Litton, Lullington, Lydford-on-Fosse, Marston Bigot, Meare, Mells, Milton Clevedon, North Wootton, Norton St Philip, Nunney, Oakhill, Pilton, Priddy, Pylle, Rode, Rodney Stoke, Rudge, St Cuthbert Out, Selwood, Sharpham, Stoke St Michael, Ston Easton, Stratton-on-the-Fosse, Street, Tellisford, Trudoxhill, Upton Noble, Walton, Wanstrow, West Bradley, West Pennard, Westbury-sub-Mendip, Westhay, Whatley, Witham Friary, Wookey, Wookey Hole.

  Wells - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Somerset. W 2001 roku miasto to zamieszkiwało 10 406 osób. Miasto słynie jako najmniejsze spośród miast Wielkiej Brytanii posiadających tytuł city.Upton Noble – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 35 km na południe od miasta Bristol i 164 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 123 mieszkańców.

  Przypisy

  1. National Statistics: Mendip (ang.). [dostęp 18 września 2008].
  Batcombe – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 35 km na południe od miasta Bristol i 166 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 379 mieszkańców.Godney – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 32 km na południe od miasta Bristol i 186 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 219 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wookey Hole – wieś w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Somerset. Na terenie wsi znajduje się wapienna jaskinia o tej samej nazwie, wyrzeźbiona przez wody rzeki Axe.
  Coleford – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 25 km na południe od miasta Bristol i 165 km na zachód od Londynu. W 2002 miejscowość liczyła 2350 mieszkańców.
  Ston Easton – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 19 km na południe od miasta Bristol i 170 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 539 mieszkańców.
  Baltonsborough – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 39 km na południe od miasta Bristol i 181 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 873 mieszkańców.
  Mells – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 27 km na południowy wschód od miasta Bristol i 160 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 647 mieszkańców.
  Westbury-sub-Mendip – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 26 km na południe od miasta Bristol i 183 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 806 mieszkańców.
  Beckington – wieś w Anglii, w hrabstwie Somerset, w dystrykcie Mendip. Leży 30 km na południowy wschód od miasta Bristol i 153 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 956 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.149 sek.