• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Melanie C

  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Melanie C lub Mel C, właśc. Melanie Jayne Chisholm (ur. 12 stycznia 1974 w Whiston) – brytyjska wokalistka, jedna z członkiń grupy muzycznej Spice Girls – Sporty Spice. Obecnie zajmuje się karierą solową. W 2012 roku wystąpiła na zakończeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie z koleżankami z zespołu Spice Girls. W 2012 roku nadzorowała także z zespołem tworzenie Musicalu „VIVA FOREVER” opartym na dotychczasowej karierze Spice Girls.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  W 1994 magazyn Stage opublikował ogłoszenie: „poszukuje się pięciu pełnych życia dziewczyn w celu sformowania pop grupy”. Melanie C, Geri, Mel B., Victoria i Emma, które zostały wybrane spośród setek innych dziewcząt, rozpoczęły współpracę z Bobem i Chrisem Herbertami.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  W lipcu 1996 roku ich pierwszy singiel, „Wannabe”, zawojował listy przebojów w ciągu jednego tygodnia. Drugi singel „Say You'll be There”, wydany w październiku wskoczył na pierwsze miejsce brytyjskich list przebojów. Dodatkowo dziewczyny otrzymały nagrodę za teledysk do tego utworu. W listopadzie „Spice Girls” pojawiły się w Internecie, wydały nawet CD-Rom „Five Go Mad In Cyberspace”, a na Boże Narodzenie wypuściły singiel „2 Become 1”. Singiel ten został najszybciej sprzedającym się krążkiem roku.

  Whiston – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Knowsley. Leży 13 km na wschód od centrum Liverpool i 279 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 13 629 mieszkańców.Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Pierwszy album „SPICE”, największy hit roku i najlepiej sprzedający się album wydany przez girlsband w historii, sprzedał się tylko w ciągu dwóch tygodni w liczbie dwóch milionów egzemplarzy. Później posypały się liczne nagrody.

  22 lutego 2009 roku Melanie C urodziła córkę, nadała jej imię Scarlet.

  Wystąpiła z koleżankami z zespołu Spice Girls w zakończeniu Letniej Olimpiady w Londynie 2012 jako Spice Girls. Także w 2012 brała udział z zespołem w koordynacji tworzenia Musicalu „VIVA FOREVER” opartego na dotychczasowej działalności muzycznej Spice Girls.

  Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Albumy Single

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jason Ankeny: Melanie C Biography (ang.). allmusic.com. [dostęp 2012-12-19].
  2. Melanie Chisholm (ang.). imdb.com. [dostęp 2012-12-19].
  3. Melanie C UK Charts (ang.). chartarchive.org. [dostęp 2012-12-19].
  4. Melanie C/Longplay-Chartverfolgung (niem.). musicline.de. [dostęp 2012-12-19].
  5. Melanie C Austrian Albums Chart (ang.). austriancharts.at. [dostęp 2012-12-19].
  6. Melanie C Swiss Albums Chart (niem.). hitparade.ch. [dostęp 2012-12-19].
  7. Melanie C Swedish Singles Chart (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2012-12-19].
  8. Melanie C French Albums Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2012-12-19].
  9. Melanie C Billboard Charts (ang.). allmusic.com. [dostęp 2012-12-19].
  10. BPI Certified Awards (ang.). British Phonographic Industry. [dostęp 4 września 2009].
  11. Melanie C/Single-Chartverfolgung (niem.). musicline.de. [dostęp 2012-12-19].
  12. Melanie C Swiss Singles Chart (niem.). hitparade.ch. [dostęp 2012-12-19].
  13. Melanie Austrian Singles Chart (ang.). austriancharts.at. [dostęp 2012-12-19].
  14. Melanie C Swedish Singles Chart (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2012-12-19].
  15. Melanie C French Singles Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2012-12-19].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona oficjalna
 • Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.




  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.