• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mel B  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Wirtualne Media – polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.

  Mel B lub Melanie B, właśc. Melanie Brown (ur. 29 maja 1975 w Leeds w Anglii) – brytyjska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna.

  Była wokalistka zespołu Spice Girls, w którym występowała pod pseudonimem Scary Spice. W czasie przerwy od występowania w zespole wydała debiutancki, solowy album studyjny pt. Hot. Główny singiel z płyty, „I Want You Back”, dotarł do pierwszego miejsca na UK Singles Chart i znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Miłość jest dla głupców (1998). Inne single z tego albumu, „Tell Me” i „Feels So Good”, pojawiły się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii. Po podpisaniu kontraktu z niezależną wytwórnią Amber Café wydała drugi solowy album pt. L.A. State of Mind, który promowała singlem „Today”. W 2013, po ośmioletniej przerwie wydawniczej zaprezentowała singiel „For Once in My Life”.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Równolegle z działalnością muzyczną udziela się w telewizji. W 2007 zajęła z Maksimem Czmerkowskim drugie miejsce w finale piątej edycji programu Dancing with the Stars. Była jurorką w australijskiej (2011–2012, 2016) i brytyjskiej (2014) wersji The X Factor, jurorką w America’s Got Talent (2013–2019) i mentorką w The Voice Kids Australia (2014). W 2012 współprowadziła australijski program Dancing with the Stars, od 2016 współprowadzi brytyjską edycję Lip Sync Battle.

  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  We wrześniu 2007 wzięła udział w programie Dancing with the Stars, w którym ostatecznie zajęła drugie miejsce. W latach 2011–2012 i ponownie w 2016 była jurorem australijskiej edycji programu The X Factor. W 2012 wraz z Danielem MacPhersonem współprowadziła 12. edycję australijskiej wersji formatu Taniec z gwiazdami.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. The X Factor – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide. Zadebiutował we wrześniu 2004 na kanale BBC One, również pod nazwą The X Factor.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Dancing with the Stars – amerykańska wersja formatu Dancing with the Stars realizowanego na licencji BBC Worldwide opartej na brytyjskim programie Strictly Come Dancing.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Eddie Murphy, właśc. Edward Regan Murphy (ur. 3 kwietnia 1961 w Nowym Jorku) – amerykański aktor filmowy i głosowy, reżyser, producent, komik i wokalista. Według witryny Box Office Mojo, drugi najbardziej dochodowy aktor w historii kina. W latach 1980-1984 był stałym członkiem obsady Saturday Night Live i pracował jako komik stand-upowy.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Dancing with the Stars – program rozrywkowy nadawany przez Seven od 2004 roku. Na razie wyemitowano 9 edycji. Planowana jest już 10 edycja.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.