• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Meg Ryan  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Russell Crowe (ur. 7 kwietnia 1964 w Wellington, Nowa Zelandia) – urodzony w Nowej Zelandii australijski aktor filmowy.Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.

  Meg Ryan, właśc. Margaret Mary Emily Anne Hyra (ur. 19 listopada 1961 w Fairfield) – amerykańska aktorka i producentka filmowa pochodzenia niemieckiego, irlandzkiego i polskiego, znana z ról w komediach romantycznych.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Fairfield w stanie Connecticut jako córka niespełnionej aktorki i nauczycielki szkoły podstawowej Susan Jordan (z domu Duggan) i nauczyciela matematyki Harry'ego Hyry. Wychowała się z dwiema siostrami – Daną i Annie oraz bratem Andrew Hyrą, muzykiem, członkiem amerykańskiego duetu folkowo-rockowego Billy Pilgrim. Uczęszczała do St. Pius X Elementary School i Choate Rosemary Hall w Wallingford. Jej rodzice rozwiedli się w 1976, kiedy miała 15 lat. Matka opuściła rodzinę i ponownie wyszła za mąż za Pata Jordana.

  John Candy (ur. 31 października 1950 w Toronto w prowincji Ontario, zm. 4 marca 1994 w Durango w Meksyku) – amerykański aktor komediowy pochodzenia kanadyjskiego.As the World Turns – amerykański serial telewizyjny, emitowany od 2 kwietnia 1956 roku. Po zdjęciu z anteny serialu Guiding Light była to najdłuższa emitowana telewizyjna opera mydlana.

  W 1979 ukończyła Bethel High School w Bethel. Studiowała dziennikarstwo na University of Connecticut i przez jeden semestr na New York University. Żeby opłacić studia, zaczęła pracować jako modelka.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Została zaangażowana przez George'a Cukora do dramatu Bogate i sławne (Rich and Famous, 1981) z Jacqueline Bisset i Candice Bergen. Po debiucie kinowym spędziła ponad dwa lata na planie popularnej opery mydlanej CBS As the World Turns (1982-1984), wcielając się w rolę Betsy Stewart, która poślubiła Steve'a Andropoulosa (Frank Runyeon). Można ją było dostrzec w reklamie Burger King, horrorze Richarda Fleischera Amityville III: Demon (Amityville 3-D, 1983) z Tess Harper i komedii Marka L. Lestera Uzbrojeni i niebezpieczni (Armed and Dangerous, 1986) z Johnem Candy. Za rolę Beverly „Bev” Sykes w dramacie W pogoni za szczęściem (Promised Land, 1987) z Jasonem Gedrickiem i Kieferem Sutherlandem była nominowana do Independent Spirit Awards.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Katharine Houghton Hepburn (ur. 12 maja 1907 w Hartford, zm. 29 czerwca 2003 w Old Saybrook) – aktorka amerykańska, laureatka czterech Oscarów i dwunastu nominacji w kategorii najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

  Prawdziwą sławę przyniósł jej jednak występ w duecie z Billym Crystalem w komedii romantycznej Kiedy Harry poznał Sally (1989), gdzie w restauracji odgrywa miłosną ekstazę udając orgazm.

  Stała się specjalistką od ról sympatycznych, uśmiechniętych i zwariowanych kobiet. Takie wizerunki stworzyła między innymi w Joe kontra wulkan (1990), Preludium miłości (1992), Bezsenności w Seattle (1993) czy Masz wiadomość (1998) u boku Toma Hanksa, a wielu krytyków porównywało empatię między Hanksem i Meg Ryan z parą Katharine Hepburn i Spencerem Tracy. Jednak w przeciwieństwie do nich, Ryan i Hanks utrzymali partnerstwo wyłącznie zawodowe.

  Kiefer William Frederick Dempsey George Rufus Sutherland, lepiej znany jako Kiefer Sutherland (ur. 21 grudnia 1966 w Paddington w Londynie) – kanadyjski aktor, producent i reżyser filmowy i telewizyjny.Szalona odwaga (Courage Under Fire) – amerykański dramat wojenny z 1996 w reżyserii Edwarda Zwicka z Denzelem Washingtonem i Meg Ryan w głównych rolach.

  Odrzuciła propozycje ról jako prostytutka (Julia Roberts) w Pretty Woman, agentka FBI (Jodie Foster) w Milczeniu owiec, współczesna femme fatale (Sharon Stone) w Nagim instynkcie i żona mafijnego bossa (Uma Thurman) w Pulp Fiction.

  Podjęła kilka prób ucieczki od stereotypu, grając ekstrawagancką dziewczynę Jima Morrisona w dramacie biograficznym Olivera Stone'a The Doors (1991), outsiderkę w dramacie Steve'a Klovesa Krew z krwi, kość z kości (Flesh and Bone, 1993), alkoholiczkę w melodramacie Luisa Mandokiego Kiedy mężczyzna kocha kobietę (1994) z Andym Garcíą i kapitan Walden w dramacie wojennym Edwarda Zwicka Szalona odwaga (1996).

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Orgazm, szczytowanie – moment najsilniejszego podniecenia płciowego i towarzyszącego mu równie silnego uczucia rozkoszy, będący najczęściej celem lub zakończeniem stosunku płciowego, aktu masturbacji bądź innej formy zachowania seksualnego. Orgazmowi towarzyszy szereg charakterystycznych dla tego momentu reakcji fizjologicznych organizmu jak skurcze pochwy i dna macicy u kobiety czy wytrysk nasienia i skurcz moszny u mężczyzny. Bezpośrednim efektem orgazmu jest zaspokojenie seksualne objawiające się odprężeniem ciała, ustąpieniem przekrwienia organów płciowych i psychicznym uczuciem błogostanu oraz spełnienia emocjonalnego. U mężczyzn orgazm nie jest równoznaczny z wytryskiem nasienia, przy którym wcale nie musi dojść do orgazmu.

  W 1994 znalazła się w magazynie „People” jako jedna z 50. najpiękniejszych ludzi świata. Zasiadała w jury konkursu głównego na 56. MFF w Cannes (2003).

  Nazwa planetoidy 8353 „Megryan” pochodzi od imienia i nazwiska aktorki.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
  Interkosmos – film fabularny science-fiction produkcji amerykańskiej z 1987 roku, nagrodzony Oscarem za najlepsze efekty specjalne. Reżyserem filmu jest Joe Dante, a producentem Steven Spielberg. Film ten jest oparty na wcześniejszej produkcji z 1966 roku - Fantastyczna podróż.
  Candice Patricia Bergen (ur. 9 maja 1946 w Beverly Hills, w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka i producentka telewizyjna i filmowa, fotograf, pisarka i modelka pochodzenia szwedzkiego.
  John Mellencamp, John Cougar, Johny Cougar, John Cougar Mellencamp (ur. 7 października 1951 w Seymour, USA) – amerykański wokalista, gitarzysta i autor piosenek. W 2008 r. wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
  Uniwersytet Nowojorski (ang. New York University) (NYU) – największa szkoła wyższa w Nowym Jorku i jedna z największych w USA. Główny kampus uniwersytetu znajduje się w Greenwich Village na Manhattanie. NYU został założony w 1831 przez Alberta Gallatina i grupę prominentnych nowojorczyków, stał się największym prywatnym uniwersytetem non-profit w Stanach. Uczelnia składa się z 14 szkół, college’ów i wydziałów skupionych w 6 częściach Manhattanu. NYU posiada także oddziały zagraniczne w Londynie, Paryżu, Pradze, Berlinie, Ghanie, Madrycie i Szanghaju.
  Andy Garcia, właśc. Andrés Arturo García Menéndez (ur. 12 kwietnia 1956 w Bejucal, Prowincja Mayabeque, do 2010 Prowincja Hawana) – kubański aktor i reżyser.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.