• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Medway - borough  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Upper Bush – osada w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Kent, w dystrykcie (unitary authority) Medway. Leży 14 km na północny zachód od miasta Maidstone i 42 km na wschód od centrum Londynu.
  Katedra Rochester
  Zamek Rochester
  Zamek Upnor
  HMS Oceloat w Chatham Historic Dockyard
  Czołg Centurion w Royal Engineers Museum

  Borough of Medway - dystrykt o statusie borough i unitary authority w hrabstwie ceremonialnym Kent w Anglii, nad rzeką Medway. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Chatham.

  Chattenden – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Kent, w dystrykcie (unitary authority) Medway. Leży 17 km na północ od miasta Maidstone i 46 km na wschód od centrum Londynu.Swale District - dystrykt w Anglii, w północnej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Sittingbourne.

  Dystrykt ma powierzchnię 192,03 km, od północy graniczy przez rzeką Tamizę z dystryktami Thurrock i Castle Point w hrabstwie Essex, od zachodu z dystryktem Gravesham, od południa z dystryktami Tonbridge and Malling i Maidstone, zaś od wschodu z dystryktem Swale – wszystkie w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 263 925 osób.

  Strood - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w regionie South East England, w hrabstwie Kent. W 2001 roku miasto liczyło 32 663 mieszkańców.High Halstow – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Kent, w dystrykcie (unitary authority) Medway. Leży 21 km na północ od miasta Maidstone i 50 km na wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 1781 mieszkańców.

  Na terenie dystryktu znajduje się katedra Rochester której początki sięgają VII wieku i działająca przy niej druga najstarsza szkoła w Europie - King's School. Niedaleko katedry znajduje się pochodzący z XII wieku normański zamek Rochester. Nad rzeką Medway znajduje się zamek Upnor. W Chatham znajduje się muzeum marynistyczne Chatham Historic Dockyard m.in. z trzema okrętami-muzeum. W tym samym mieście znajduje się główna siedziba Korpusu Inżynierów Królewskich Armii Brytyjskiej (Royal Engineers), przy niej działa Royal School of Military Engineering, zaś w Gillingham znajduje się Royal Engineers Museum.

  Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.Centurion (A41) – czołg szybki konstrukcji brytyjskiej z okresu II wojny światowej. Uważany za pierwszy na świecie czołg podstawowy.

  W Chatham znajdują się wydziały uniwersytetów Canterbury Christ Church University, University of Greenwich i University of Kent, które mieszczą się w jednym budynku, zaś ich partnerstwo nosi nazwę Universities at Medway. Ponadto w Rochester znajduje się kampus University for the Creative Arts.

  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  Dystrykt obejmuje miasta Chatham, Gillingham, Rainham, Rochester i Strood oraz 11 civil parish:

  Stoke – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Kent, w dystrykcie (unitary authority) Medway. Leży 22 km na północny wschód od miasta Maidstone i 55 km na wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 1063 mieszkańców.Borough of Gravesham - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Gravesend.
 • Allhallows
 • Cliffe and Cliffe Woods
 • Cooling
 • Cuxton
 • Frindsbury Extra
 • Halling
 • High Halstow
 • Hoo St Werburgh
 • St James, Isle of Grain
 • St Mary Hoo
 • Stoke
 • Dystrykt dzieli się na 22 okręgi wyborcze:

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  St Mary Hoo – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Kent, w dystrykcie (unitary authority) Medway. Leży 23 km na północ od miasta Maidstone i 52 km na wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 244 mieszkańców.
  Allhallows – wieś w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Kent, w dystrykcie (unitary authority) Medway. Leży 25 km na północ od miasta Maidstone i 55 km na wschód od centrum Londynu. Miejscowość liczy 1649 mieszkańców.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Borough of Maidstone - dystrykt w Anglii, w środkowej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Maidstone.
  Rochester - miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie ceremonialnym Kent, na terenie jednolitej jednostki administracyjnej (unitary authority) Medway, położone ok. 45 km od Londynu, nad estuarium rzeki Medway. W przeszłości miasto posiadało status city. Przez wiele lat w Rochester mieszkał angielski pisarz Karol Dickens.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.79 sek.