• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Media Markt

  Przeczytaj także...
  Elektronika użytkowa – ogólna nazwa urządzeń elektronicznych takich jak telewizor, odtwarzacz DVD, magnetowid, sprzęt stereofoniczny, telefon komórkowy, zasilacz, ładowarka itp. Można więc mówić o sprzęcie elektronicznym domowego użytku.Ulica Ostrobramska − jedna z głównych ulic warszawskiej Pragi Południe. Jest kilkujezdniowa, nie ma ścieżki rowerowej.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Media Markt w Weiterstadt
  Media Markt, Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 94b

  Media Marktniemiecka sieć supermarketów oferujących sprzęt RTV i AGD, komputery, oprogramowanie, multimedia, filmy, muzykę, sprzęt oświetleniowy i fotograficzny. Od 19 maja 2016 sieć liczy 57 sklepów na terenie Polski. Firma należy do koncernu Metro Group, do którego należą również sieci sklepów: Makro, Real, Saturn, M1 (galerie handlowe) oraz sklep internetowy redcoon.com. Pierwszy sklep w Europie otwarty został 24.11.1979 roku w Monachium. W Polsce sklepy Media Markt i Saturn tworzą spółkę o nazwie Media Saturn Holding Polska (MSHP). Główną siedzibą spółki jest centrum handlowe Blue City w Warszawie.

  Komputer (z ang. computer od łac. computare – liczyć, sumować; dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.Supermarket – w ścisłym znaczeniu: sklep o bardzo dużej powierzchni, sprzedający szeroki asortyment towarów codziennego użytku, takich jak żywność, ubrania, kosmetyki, środki czyszczące itp.

  Historia[]

  Pod koniec lat siedemdziesiątych trójka inwestorów z Monachium postanowiła zaradzić skąpej ofercie produktów RTV i AGD w bawarskich sklepach. Pomysłem założycieli był market oferujący bardzo szeroki wybór produktów w niskiej cenie. Dodatkowo klientom Media Markt zapewniono kompetentną obsługę i serwis - naprawa, dostawa czy montaż były właściwie nowością i znacząco przyczyniły się do sukcesu nowo otwartego sklepu. Poza tym Media Markt zainicjował długotrwałą jakość niskich cen, która zapewnia klientom możliwość anulowania transakcji, jeżeli na rynku dostępny jest ten sam produkt w niższej cenie. Kombinacja tych ofert zapewniła Media Markt szybki rozgłos i sukces na regionalnym szczeblu.
  Po dalszym rozwoju na terenie całych Niemiec, w 1989 roku Media Markt rozpoczął ekspansje poza granice kraju. Sukcesywnie otwierano sklepy na terenie Francji, Austrii, Włoszech, Szwajcarii, Belgii, Portugalii, Grecji oraz Szwecji. Media Markt jest obecny w Polsce od 1998 roku. Do najnowszych rynków należą także Rosja, Turcja oraz Chiny.

  Multimedia (łac. multum + medium) – media, stanowiące połączenie kilku różnych form przekazu informacji (np. tekstu, dźwięku, grafiki, animacji, wideo) w celu dostarczania odbiorcom informacji lub rozrywki. Termin „multimedia” ma również zastosowanie w mediach elektronicznych służących do rejestrowania oraz odtwarzania treści multimedialnych. Multimedia posiadają cechy tradycyjnych technik mieszanych i sztuk pięknych, jednak mają szerszy zakres. Termin bogate media jest synonimem terminu multimedia interaktywne.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.

  Obecnie Media Markt posiada 259 sklepów w Niemczech oraz 757 na międzynarodowym rynku. W samych tylko Niemczech zatrudnionych jest ponad 12 tysięcy osób a obroty spółki oscylują na prawie 10 miliardów euro. Od 2012 roku Media Markt oferuje swoim klientom zakup produktów w sklepie internetowym we wszystkich krajach.

  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Kampania reklamowa[]

  Sieć Media Markt znana jest z kontrowersyjnych, telewizyjnych spotów reklamowych. Przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku wyemitowano serię reklam, pokazujących wyolbrzymione, stereotypowe zachowania różnych nacji, między innymi Polaków jako złodziei.

  Weiterstadt – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Darmstadt, w powiecie Darmstadt-Dieburg. Liczy 24 164 mieszkańców (30 czerwca 2013).Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.

  Główne hasło reklamowe sieci (Ich bin doch nicht blöd - Przecież nie jestem głupi) również zostało uznane za kontrowersyjne. W różnych krajach zostało przetłumaczone nieco inaczej, na przykład:

 • w Polsce: Nie dla idiotów
 • we Francji: Je ne suis pas fou (nie jestem szalony)
 • w Portugalii: Eu é que não sou parvo! (to nie ja jestem głupkiem)
 • na Węgrzech: Mert hülye azért nem vagyok!'' (ponieważ nie jestem głupi)
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Witryna internetowa sieci Media Markt
 • XVIII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 9 czerwca – 9 lipca w Niemczech, którym przyznano organizację imprezy w lipcu 2000. Mistrzem świata zostali Włosi, którzy w finale pokonali Francuzów po rzutach karnych. Gospodarze turnieju zajęli trzecie miejsce po zwycięstwie nad Portugalią. Mecze Mistrzostw Świata transmitowano do niemal wszystkich 207. krajów członkowskich FIFA (jedynym wyjątkiem był Turkmenistan). Prawo do telewizyjnego przekazu zakupiło ponad 500. stacji, dzięki czemu 25. mundialowych dni obejrzało 3,25 miliarda widzów, a sam mecz finałowy ponad miliard. Oficjalnym hymnem mistrzostw była piosenka "Celebrate the Day" Herberta Gronemeyera.Fotografia (gr. φως, phōs, D. phōtós – światło; gráphō – piszę, graphein – rysować, pisać; rysowanie za pomocą światła) – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. Potoczne znaczenie zakłada wykorzystanie układu optycznego, choć nie jest to konieczne – fotografia otworkowa, rayografia.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Elektronika użytkowa – ogólna nazwa urządzeń elektronicznych takich jak telewizor, odtwarzacz DVD, magnetowid, sprzęt stereofoniczny, telefon komórkowy, zasilacz, ładowarka itp. Można więc mówić o sprzęcie elektronicznym domowego użytku.
  Makro Cash and Carry Polska SA – niemiecka sieć hurtowni (tzw. cash and carry) dla przedsiębiorców, część Metro Group lub Metro Cash and Carry. Usługi firmy, skierowane przede wszystkim do przedsiębiorców, obejmują zarówno kompleksowe zaopatrzenie, jak nowoczesne rozwiązania biznesowe. Jedna nowoczesna hala to odpowiednik 50 hurtowni branżowych.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Muzyka (gr. mousike, cz. hudba, staropol. gędźba) – sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Jedna z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.
  Blue City – centrum handlowo-rozrywkowe w Warszawie, zlokalizowane przy Alejach Jerozolimskich 179. Budowa jego została rozpoczęta w 2003 r., a ukończona w kwietniu 2004 r. Centrum charakteryzuje szklana kopuła o rozpiętości 36 m. W budynku znajduje się też fontanna (zbudowana według projektu kanadyjskiej firmy Crystal Fountains), której główny strumień tryska na wysokość 26 m. Ściany wokół niej, jak również część podłogi ozdobiono niebiesko-błękitną mozaiką Bisazza. Na placu wokół fontanny odbywają się m.in. koncerty i wystawy.
  Turcja (tur. Türkiye, Republika Turcji – Türkiye Cumhuriyeti) – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Część europejska – Tracja – stanowi 3% powierzchni i oddzielona jest od części azjatyckiej morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne (nazywane w języku tureckim Morzem Białym).
  Bydgoszcz (łac. Bidgostia, niem. Bromberg) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, historycznie leży na Kujawach, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, którego wschodni fragment graniczy na Wiśle, największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Jest siedzibą Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.