• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Media Expert

  Przeczytaj także...
  Elektronika użytkowa – ogólna nazwa urządzeń elektronicznych takich jak telewizor, odtwarzacz DVD, magnetowid, sprzęt stereofoniczny, telefon komórkowy, zasilacz, ładowarka itp. Można więc mówić o sprzęcie elektronicznym domowego użytku.Biedronka – sieć sklepów dyskontowych należących do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Polska (JMP), której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins.
  Rower – jedno- lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany siłą mięśni poruszających się nim osób za pomocą przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch (najczęściej) nogami.
  Sklep Media Expert i logo sklepu Biedronka w Galerii Twierdza Kłodzko

  Media Expert (zapis stylizowany: mediaexpert) – polska sieć supermarketów oferujących sprzęt RTV i AGD, rowery, skutery, komputery, oprogramowanie, multimedia. Pierwszy elektromarket został otwarty w Złotowie.

  Komputer (z ang. computer od łac. computare – liczyć, sumować; dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.Multimedia (łac. multum + medium) – media, stanowiące połączenie kilku różnych form przekazu informacji (np. tekstu, dźwięku, grafiki, animacji, wideo) w celu dostarczania odbiorcom informacji lub rozrywki. Termin „multimedia” ma również zastosowanie w mediach elektronicznych służących do rejestrowania oraz odtwarzania treści multimedialnych. Multimedia posiadają cechy tradycyjnych technik mieszanych i sztuk pięknych, jednak mają szerszy zakres. Termin bogate media jest synonimem terminu multimedia interaktywne.

  Media Expert to ogólnopolska sieć elektromarketów. Już w pierwszych latach swojej działalności tworzyła sieć sprzedaży na terenie całej Polski, przede wszystkim w miastach powiatowych. Jest ważnym reklamodawcą w lokalnej prasie codziennej, radiu i internecie.

  Według stanu na początek 2015 sieć marketów składała się z ponad 300 placówek na terenie całego kraju. 30 listopada 2017 sieć marketów składała się z ponad 440 placówek w 340 miastach na terenie całego kraju. Według stanu na początek 2012 zatrudniała ponad 5000 pracowników. 30 listopada 2017 sieć zatrudniała ok. 7,5 tys. pracowników.

  Galeria Twierdza Kłodzka – centrum handlowe Galeria (Twierdza I) wraz z parkiem handlowym (Twierdza II) zlokalizowane przy ulicy Noworudzkiej i ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kłodzku. Położone w północno-wschodniej części miasta na Leszczynach. Architektonicznie nawiązuje do najbardziej znanego zabytku miasta – Twierdzy Kłodzkiej.Artykuły gospodarstwa domowego, AGD – celowo skonstruowane i powszechnie użytkowane w gospodarstwie domowym narzędzia i urządzenia (pralki, zmywarki, suszarki do włosów).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ci co włączyli niskie ceny (i Ewelinę Lisowską) (pol.). newsweek.pl, 2015-01-19. [dostęp 2018-05-01].
  2. Firma TERG S A (pol.). money.pl. [dostęp 2018-03-25].
  3. Sylwia Żygłowicz: Elektroniczny poranek w Mysłowicach (pol.). itvm.pl. [dostęp 2015-04-16].
  4. Panattoni Europe z Media Expert – ok. 73 300 m kw. w Central European Logistics Hub (pol.). panattonieurope.com, 2018-02-07. [dostęp 2018-03-25].
  5. Media Expert Polska, ofertolino.pl [zarchiwizowane z adresu 2016-07-12].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Witryna internetowa sieci Media Expert
 • Skuter (ang. scooter) to lekki, obudowany motorower lub motocykl, który prowadzi się bez obejmowania go nogami, o ograniczonych osiągach, z silnikiem i zbiornikiem paliwa najczęściej umieszczonymi pod kanapą. Posiada stałe osłony nóg, obniżoną ramę ułatwiającą wsiadanie, a zamiast podnóżków podesty dające oparcie całej stopie. Najlżejsze, z silnikiem do 50 cm³, są zaliczane do motorowerów. Przy budowie skutera na pierwszym miejscu stawia się wygodę i praktyczność przed osiągami. Małe koła i niska prędkość maksymalna, sprawiają, że skutery są użyteczne w ruchu miejskim, a rzadko sprawdzają się w terenie. Obecnie wśród skuterów można wyróżnić podgrupę maxi-skuterów które wyposażone są w duże silniki (do 800 cm³) i prawnie uznawane są za motocykle. Największymi producentami skuterów są obecnie: Piaggio, Peugeot, Aprilia, Yamaha, Suzuki, Honda, PGO, TGB, Kymco, a importerami w Polsce: Romet, Keeway, Motobi, Benzer, Zipp i Kingway.Oprogramowanie (ang. software) – całość informacji w postaci zestawu instrukcji, zaimplementowanych interfejsów i zintegrowanych danych przeznaczonych dla komputera do realizacji wyznaczonych celów. Celem oprogramowania jest przetwarzanie danych w określonym przez twórcę zakresie. Oprogramowanie to dział informatyki. Oprogramowanie jest synonimem terminów program komputerowy oraz aplikacja, przy czym stosuje się go zazwyczaj do określania większych programów oraz ich zbiorów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.