• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Medaliści igrzysk olimpijskich w narciarstwie dowolnym

  Przeczytaj także...
  Jazda po muldach - jedna z dwóch podstawowych konkurencji narciarstwa dowolnego. Polega ona na przejeździe zawodnika przez 250-metrowy stok pokryty muldami, w jak najkrótszym czasie. Na trasie zjazdu znajdują się dwie skocznie, na których zawodnik wybija się i wykonuje w powietrzu ewolucje. Zawodnik zostaje sklasyfikowany na podstawie czasu przejazdu oraz ocen sędziowskich za wykonane ewolucje. Podczas każdego z wyskoków zawodnik wykonuje dwie lub trzy różne figury.Skoki akrobatyczne – jedna z konkurencji narciarstwa dowolnego. Zawodnik rozpędza się na stromym stoku, by następnie wjechać na skocznię i po wybiciu wykonuje w powietrzu skomplikowane ewolucje i obroty.
  Skicross (także skiercross, skier-X) - jedyna konkurencja narciarska polegająca na bezpośrednich wyścigach narciarzy alpejskich, jadących czwórkami (lub szóstkami) na jednej, specjalnie przygotowanej trasie zjazdowej.

  Lista medalistów olimpijskich w narciarstwie dowolnym. Narciarstwo dowolne na igrzyskach oficjalnie debiutowało w 1992 w Albertville, kiedy to rozegrano jazdę po muldach kobiet i mężczyzn. Dwa lata później do programu olimpiady włączono skoki akrobatyczne, a od 2010 także skicross. W latach 1988 i 1992 niektóre konkurencje miały status pokazowych.

  Mężczyźni[]

  Jazda po muldach[]

  Skoki akrobatyczne[]

  Skicross[]

  Slopestyle[]

  Halfpipe[]

  Kobiety[]

  Jazda po muldach[]

  Skoki akrobatyczne[]

  Skicross[]

  Slopestyle[]

  Halfpipe[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Narciarstwo dowolne na stronie FIS • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.