• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Meade

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Hrabstwo Huron (ang. Huron County) – hrabstwo w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 2 136,47 mil (5 533,45 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 33 118 mieszkańców. Hrabstwo powstało 25 stycznia 1859 roku, a jego nazwa pochodzi od Huronów.
  Teleskop (gr. tēle-skópos – daleko widzący) – jest narzędziem, które służy do obserwacji odległych obiektów poprzez zbieranie promieniowania elektromagnetycznego (np. światła widzialnego). Pierwsze znane praktyczne teleskopy zostały skonstruowane przy użyciu soczewek ze szkła w Holandii na początku XVII wieku przez Hansa Lippersheya, a wkrótce potem przez Galileusza we Włoszech. Znalazły zastosowanie w działaniach militarnych i w astronomii.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Miejsca:

 • Fort Meade - siedziba Agencji Bezpieczeństwa Narodowego
 • Miejscowości w USA:

 • Meade – miasto w stanie Kansas, w hrabstwie Meade
 • Fort Meade – miasto w stanie Floryda, w hrabstwie Polk
 • Fort Meade – jednostka osadnicza w stanie Maryland, w hrabstwie Anne Arundel
 • Gminy w USA:

 • Meade (ang. Meade Township) – gmina w stanie Michigan, w hrabstwie Huron
 • Meade (ang. Meade Township) – gmina w stanie Michigan, w hrabstwie Mason
 • Hrabstwa w USA:

  James Edward Meade (ur. 23 czerwca 1907 w Swanage, zm. 22 grudnia 1995 w Cambridge) - ekonomista brytyjski, laureat Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii w 1977 roku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
 • hrabstwo Meade (ang. Meade County) – w stanie Kansas
 • hrabstwo Meade (ang. Meade County) – w stanie Kentucky
 • hrabstwo Meade (ang. Meade County) – w stanie Dakota Południowa
 • Podmioty gospodarcze:

 • Meade Instruments Corporation - amerykańska firma znana z produkcji teleskopów
 • Osoby:

 • James Meade - ekonomista brytyjski, laureat Nagrody Nobla 1977,
 • L.T. Meade - brytyjska pisarka.
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Hrabstwo Meade – hrabstwo położone w USA w stanie Kansas z siedzibą w mieście Meade. Założone 20 marca 1873 roku.Meade Instruments Corporation – firma z Irvine w Kalifornii, która zajmuje się produkcją teleskopów, lornetek, mikroskopów, kamer CCD i akcesoriów do teleskopów, przeznaczonych do zastosowań w astronomii amatorskiej. Została założona w 1972 r. Firma Meade produkuje głównie teleskopy zwierciadlane w systemie Schmidta-Cassegraina oraz Ritchey-Chrétiena na skomputeryzowanych montażach widłowych oznaczonych symbolem LX. Należy do niej również firma Coronado Filters, produkująca teleskopy do obserwacji Słońca w paśmie h-alpha oraz w linii wapnia.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Hrabstwo Anne Arundel (ang. Anne Arundel County) to hrabstwo w stanie Maryland w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię całkowitą 1523 km² i według szacunków US Census Bureau w roku 2010 liczyło 537 656 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest miasto Annapolis, które jest jednocześnie stolicą stanu Maryland.
  Nagroda Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych jest przyznawana przez Komitet Noblowski. Są to nagrody ufundowane przez Szwedzki Bank Narodowy, czyli nie pochodzą z funduszy, z których pochodzą Nagrody Nobla.
  Fort Meade– CDP w Stanach Zjednoczonych, w stanie Maryland, w hrabstwie Anne Arundel. W 2000 roku liczyło 29 488 mieszkańców.
  National Security Agency (NSA), (ang. Agencja Bezpieczeństwa Krajowego) – amerykańska wewnętrzna agencja wywiadowcza koordynująca m.in. zadania wywiadu elektronicznego, powstała w kwietniu 1952 roku na bazie struktury działającej od 1949 roku, Agencji Bezpieczeństwa Sił Zbrojnych (Armed Forces Security Agency – AFSA).
  Hrabstwo Mason (ang. Mason County) – hrabstwo w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 1 241,86 mil (3 216,43 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 28 705 mieszkańców. Hrabstwo powstało w 1840 roku i nosi imię Stevensa Masona - pierwszego gubernatora Michigan.
  Fort Meade (Fort George Gordon Meade) – amerykańska baza położona w stanie Maryland, połowie drogi między Baltimore a Waszyngtonem, mieszcząca (od 1957) siedzibę Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Zajmuje rozległe, dobrze zabezpieczone tereny, otoczone parkanem.
  L.T. Meade, właśc. Elizabeth Thomasina Meade Smith (1854-1914), irlandzka pisarka. Autorka przede wszystkim książek dla młodych dziewcząt oraz współautorka kryminałów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.