• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • McFly  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Star Girl - drugi singel poprockowego zespołu McFly z trzeciej płyty Motion in the Ocean. Szósty singel numer jeden UK Singles Chart na koncie zespołu.Matthew James Willis, znany także jako Matt Willis (ur. 8 maja 1983 w Tooting) - brytyjski piosenkarz, piszący jednocześnie utwory. Były członek zespołu Busted, który rozpadł się w styczniu 2005 roku.

  McFLY to angielski zespół pop rock, który oficjalnie zadebiutował w 2004 roku singlem "5 Colours In Her Hair".

  Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska bohatera granego przez Michaela J. Foksa (Marty McFly) w filmie Powrót do przyszłości, to pomysł Toma Fletchera, którego ulubionym filmem jest trylogia o podróżach w czasie.

  W 2005 roku formacja dostała nagrodę Brit Awards dla najlepszego wykonawcy pop. McFly występowali w ramach takich akcji charytatywnych jak: Comic Relief, Children in Need, Live 8 w Tokio, Sport Relief czy Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour). Wszyscy czterej członkowie zespołu zagrali również drugoplanowe role w amerykańskiej komedii romantycznej u boku Lindsay Lohan Całe szczęście (ang. Just My Luck) z 2006 roku.

  Wonderland - drugi album brytyjskiej grupy McFly wydany w roku 2005 (zob. 2005 w muzyce). Płyta jest utrzymana w klimatach pop-rockowych i trwa niewiele ponad 43 minuty.Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour) – akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku.

  11 listopada 2013 roku ogłoszono powstanie supergrupy McBusted, w skład której wszedł cały zespół McFly oraz byli członkowie zespołu Busted: Matt Willis i James Bourne. W 2014 roku odbyła się ich wspólna trasa koncertowa po Wielkiej Brytanii.

  W 2014 roku McFly zostali uhonorowani specjalną nagrodą Nickelodeon Kids' Choice Award dla ulubionego brytyjskiego zespołu ostatniej dekady.

  McFly na swoim koncie mają 21 singli Top 40 UK Singles Chart (w tym siedem, które dotarły na szczyt notowania) oraz siedem albumów Top 40 UK Albums Chart.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.UK Albums Chart – lista przebojów publikująca najlepiej sprzedające się albumy (również w wersji digital download) w Wielkiej Brytanii. Jest sporządzana przez The Official Charts Company i publikowana w magazynie Music Week (Top 75) oraz na stronie internetowej OCC (Top 100); pełna lista 200 albumów jest publikowana wyłącznie w newsletterze ChartsPlus.

  Spis treści

 • 1 Muzycy
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Kompilacje
 • 2.3 Single
 • 3 Wideografia
 • 4 Trasy koncertowe
 • 5 Covery
 • 6 Nagrody i rekordy
 • 6.1 Rekord Guinnessa
 • 6.2 Nagrody
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Harmonijka ustna to instrument muzyczny z grupy aerofonów. Dźwięk wydobywa się podczas ruchu powietrza w szczelinach, przy których znajdują się metalowe blaszki zwane stroikami (pot. języczkami), które wprawione w drgania wydają dźwięki zależne od ich długości. Harmonijka ustna była pierwszym instrumentem Jimiego Hendrixa.
  10 września jest 253. (w latach przestępnych 254.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 112 dni.
  V (czyt. wi) jest to nieistniejący już boysband z Wielkiej Brytanii. Odbyli wspólną trasę koncertową po Anglii w 2004 roku z takimi zespołami jak Busted oraz McFly.
  Pianino – strunowy młoteczkowy (klawiszowy) instrument muzyczny ze strunami ustawionymi pionowo. Ma wiele cech wspólnych z fortepianem.
  The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.
  Just My Luck – album nagrany przez brytyjską grupę pop-rockową McFly. Płyta ujrzała światło dzienne 12 maja 2006. Została nagrana specjalnie na potrzeby filmu "Całe szczęście". Składa się ona głównie z piosenek, które zostały zamieszczone przez zespół na ich dwóch poprzednich albumach. Były to Room on the 3rd Floor oraz Wonderland.
  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.