• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mayday - festiwal  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Hardy Hard, właściwie Kay Lippert (ur. 10 września 1974 w Dreźnie) – niemiecki DJ i twórca muzyki z gatunku electrotechno.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.
  Mayday 2009
  Mayday 2009
  Tom Novy, Mayday 2009
  Sven Väth, Mayday 2009

  Mayday – halowa imprezą cykliczna, obok Love Parade jeden z największych festiwali muzyki elektronicznej. Po raz pierwszy zorganizowany w 1991 roku w Berlinie. Obecnie odbywa się corocznie 30 kwietnia w Westfalenhallen w Dortmundzie oraz 10 listopada w Katowickim Spodku (od 2013 roku w pierwszą lub drugą sobotę listopada).

  Menno de Jong (ur. 17 marca 1984) - holenderski DJ i producent muzyki trance. Według rankingu DJ Mag Top 100 został sklasyfikowany na 61 miejscu.Petersburg (forma zalecana), Sankt Petersburg (egzonim wariantowy) (ros. Санкт-Петербург, Sankt-Pietierburg, potocznie Петербург, Pietierburg; dawniej Piotrogród, ros. Петроград, Leningrad, ros. Ленинград) – miasto w Rosji, położone w delcie Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym m.in. ponad 40 wysp. W latach 1712–1918 stolica Imperium Rosyjskiego. Powierzchnia 1439 km², liczba ludności 4 600 276.

  Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 14 grudnia 1991 i była związana z akcją mającą na celu uratowanie jedynego wtedy radia grającego techno. Łatwo wytłumaczyć samą nazwę imprezy – zawołanie "mayday", czyli "pomocy". W imprezie uczestniczyło ok. 5 tysięcy fanów muzyki elektronicznej. Kolejne edycje festiwalu Mayday gościły między innymi w Kolonii, Frankfurcie nad Menem czy Dortmundzie. W 1998 roku impreza zgromadziła 18 tys. fanów, w 1999 – 20 tys., a w 2000 – 22 tys.

  WestBam właściwie Maximilian Lenz (ur. 4 marca 1965 w Münsterze) – niemiecki DJ i producent muzyczny. Max posiada również wytwórnię płytową Low Spirit Recordings. Jest organizatorem popularnych w całej Europie festiwali Mayday. Oprócz publikacji typowo muzycznych jest również autorem książek.Chris Liebing (ur. 11 grudnia 1975 roku w Gießen) – niemiecki DJ i producent muzyczny. Jedna z najbardziej znanych i popularnych postaci na światowej scenie techno. Uważany za twórcę gatunku schranz.

  Z czasem festiwal Mayday zyskał status ideologii i stylu życia, a nie tylko jednorazowego dorocznego wydarzenia. Obecnie jest jedną z największych imprez muzycznych w Polsce, Rosji i na Węgrzech.

  Obecnie Mayday odbywa się w Niemczech i Polsce.

  Spis treści

 • 1 Mayday Polska
 • 1.1 2000 Datapop
 • 1.2 2001 – 10 in 01
 • 1.3 2002 Culture Flash
 • 1.4 2003 Troopa of Tommorow
 • 1.4.1 2004 Team X-Treme
 • 1.5 2005 Prototypes
 • 1.6 2006 Worldclub
 • 1.7 2007 New Euphoria
 • 1.8 2008 Reflect Yourself
 • 1.9 2009 Massive Moments
 • 2 2010 You Make My Day
 • 2.1 Mainfloor
 • 2.2 Showroom
 • 2.3 Ballroom
 • 3 Edycje festiwalu
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gogo – grupa etniczna z rodziny ludów Bantu zamieszkująca region Dodoma w środkowej Tanzanii. Posługuje się językiem gogo z grupy bantu. Populację ludu Gogo szacuje się na ok. 2,1 miliona osób. 79% populacji to chrześcijanie (katolicy i protestanci), 20% stanowią wyznawcy islamu, pozostali zaś praktykują wierzenia tradycyjne.
  Planeta FM – była sieć trzynastu lokalnych stacji radiowych, adresujących program głównie do młodzieży. Należała do grupy radiowej Eurozet obok rozgłośni takich jak Radio Zet, Chilli Zet, Antyradio czy Radio Plus. Główna siedziba Planety FM mieści się w Warszawie przy ul. Żurawiej 8. 29 maja 2013 właściciel sieci - holding Eurozet poinformował o zastąpieniu Planety FM marką ZET Gold , nadającą dotychczas pod tą samą nazwą w Internecie. W nocy z 29 na 30 czerwca 2013 stacje radiowe, należące do tejże sieci zaprzestały nadawania drogą naziemną i obecnie można słuchać Radia Planeta wyłącznie za pośrednictwem streamu internetowego.
  Ferry Corsten (ur. 4 grudnia 1973 w Rotterdamie) − holenderski DJ i producent muzyczny, uważany za jednego z pionierów sceny trance.
  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Województwo śląskie – jednostka samorządu terytorialnego i jednostka podziału administracyjnego Polski o powierzchni 12 333,09 km², położona na obszarze Niziny Śląskiej, Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego, Beskidów Zachodnich. Obejmuje wschodnią część historycznych ziem Górnego Śląska i część zachodniej Małopolski, w tym Zagłębie Dąbrowskie, Zagłębie Krakowskie, Żywiecczyznę i Częstochowę. Zamieszkuje je 4,62 mln osób. Jest województwem o najwyższym stopniu urbanizacji i gęstości zaludnienia. Siedzibą władz województwa są Katowice.
  ZIP Skład (skrót od Ziomki i Przyjaciele Skład) – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop, zaliczana do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Powstała w 1997 roku w Warszawie na kanwie składów Fundacja nr 1 i TPWC. Jedyny album zespołu, zatytułowany Chleb powszedni ukazał się w 1999 roku, nakładem R.R.X., wytwórni uchodzącej wówczas, bodajże za najbardziej wpływową na scenie muzyki hip-hopowej. W międzyczasie na bazie kolektywu wykształciły się zespoły WWO, Ko1fu i Zipera.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.074 sek.