• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Max Baldry

  Przeczytaj także...
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Rzym (ang. Rome) – historyczny serial telewizyjny wyprodukowany przez telewizje BBC oraz HBO. Wyemitowany w 2005 pierwszy sezon składa się z 12 pięćdziesięciominutowych odcinków. Emisja drugiego, 10-odcinkowego sezonu rozpoczęła się w USA 14 stycznia 2007. Początkowo twórcy planowali realizację pięciu sezonów. Pierwszy sezon zrealizowano z zakładanej początkowo formie, drugi miał kończyć się śmiercią Brutusa, trzeci i czwarty obejmować wojnę w Egipcie, piąty pojawienie się w Palestynie proroka (mesjasza). Jednak stacja HBO zażyczyła sobie realizację jedynie dwóch serii, ostatecznie wątki sezonów trzeciego i czwartego włączono do drugiego, a z piątego zrezygnowano.
  Życie w Hollyoaks (ang. Hollyoaks, 1995-) – brytyjska opera mydlana. Pierwszy odcinek został wyemitowany 23 października 1995 na Kanale 4 brytyjskiej telewizji. W Polsce kilkaset odcinków serialu wyemitowała stacja BBC Entertainment. W 2008 roku w programie wystąpił Basshunter z utworem "Now You’re Gone".

  Maxim Alexander „Max” Baldry (ur. 5 stycznia 1996 w Londynie) – brytyjski aktor dziecięcy, najbardziej znany z roli Stepana w filmie Wakacje Jasia Fasoli.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Londynie jako syn Rosjanki Cariny i Anglika Simona Baldry. Jego starszy brat, Vic Baldry (ur. 1984), zajmuje się sprzedażą i marketingiem. Przez pierwsze siedem lat życia mieszkał w Moskwie i Warszawie, gdzie jego ojciec załatwiał sprawy biznesowe związane z Cadbury. W 2003 powrócił do Anglii. Od najmłodszych lat interesował się aktorstwem. Brał udział w wielu niezależnych produkcjach scenicznych, w tym Piotruś i wilk Siergieja Prokofjewa występując w V&A. W 2005 podjął naukę w Jacke Palmer Stage School.

  Ptolemeusz XV Cezarion, gr. basileus Ptolemaios XV Kaisarios Theos Philopator IV Theos Philometor V – król Ptolemeusz XV Cezar Bóg Miłujący Ojca Bóg Miłujący Matkę, egip. Ptulmis Dżedtunef Kiseres, Jua-en-pa-neczer-neti-nechem Setepenptah Iri Maatre Sechemanchenamon (ur. 47 p.n.e., zm. w sierpniu 30 p.n.e.) – syn Juliusza Cezara i Kleopatry, ostatni faraon Egiptu.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W telewizyjnym serialu Rzym (2005–2007) grał Cezariona. Wystąpił także w filmach A Necessary Fiction (2007) oraz Kleine Eisbär 2 (2005), gdzie podkładał dźwięk postaci Chucho. Jako Stepan Dachevsky w komedii Wakacje Jasia Fasoli (2007) zdobył nominację do nagrody Young Artist Award w kategorii „Najlepszy występ w filmie fabularnym”. W 2008 grał na scenie Teatru Narodowego w przedstawieniu Tatuażu róży.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Siergiej Siergiejewicz Prokofjew, ros. Серге́й Сергеевич Проко́фьев (ur. 11 kwietnia/23 kwietnia 1891 w Soncowce, w Rosji, zm. 5 marca 1953 w Moskwie, ZSRR) – rosyjski kompozytor muzyki poważnej i filmowej oraz pianista. Jeden z najwybitniejszych, najpopularniejszych i najczęściej nagrywanych kompozytorów XX w. Jako pianista, kontynuator tradycji świetnych rosyjskich kompozytorów- pianistów: Antona Rubinsteina, A. Skriabina czy S. Rachmaninowa. Jako kompozytor muzyki fortepianowej stworzył własny styl, którego cechą charakterystyczną jest szczególnie intensywne wykorzystanie dynamicznych możliwości instrumentu i związanych z nimi efektów dźwiękowych, charakteryzujący się ilustracyjnością, humorem, bogatą ekspresją, umiejętnym łączeniem dysonansu z tonalnością oraz elementów muzyki industrialnej z elementami ludowymi. Wraz z Igorem Strawinskim, Dymitrem Szostakowiczem i Paulem Hindemithem jeden z najważniejszych reprezentantów neoklasycyzmu w muzyce. Wykształcił rozpoznawalny styl, popularność zawdzięcza przede wszystkim Symfonii Klasycznej, bajce symfonicznej Piotruś i Wilk, III Koncertowi fortepianowemu C-dur, baletowi Romeo i Julia, suicie Porucznik Kiże oraz muzyce do filmów Siergieja Eisensteina.

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • 2005–2007: Rzym (Rome) jako Cezarion
 • 2007: Wakacje Jasia Fasoli (Mr. Bean's Holiday) jako Stepan Dachevsky
 • 2016–2017: Życie w Hollyoaks (Hollyoaks) jako Liam Donovan
 • 2019: Last Christmas jako Ed
 • 2019: Rok za rokiem (Years and Years) jako Viktor Goraya
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Personalidade: Max Baldry (Reino Unido) (port.). InterFilmes.com. [dostęp 2020-01-02].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Max Baldry w bazie IMDb (ang.)
 • Max Baldry w bazie Filmweb
 • Nagroda Młodych Artystów (ang. Young Artist Award) – nagrody przyznawane regularnie od roku 1979 przez Fundację Młodych Artystów.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rok za rokiem – brytyjski miniserial telewizyjny (dramat) wyprodukowany przez Red Production Company i stworzony przez Russella T. Daviesa, który był emitowany w Wielkiej Brytanii od 14 maja do 18 czerwca 2019 roku przez BBC One, natomiast w Polsce — od 19 lipca 2019 roku przez HBO.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.