• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maurycy i Hawranek

  Przeczytaj także...
  Roztropność – cnota moralna, która wyraża się umiejętnością dobierania właściwych środków prowadzących do celu. Jest zasadą doskonalenia postępowania człowieka.Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.
  Zbigniew Żakiewicz (ur. 6 czerwca 1933 – właściwie urodzony w 1932, metrykę zmieniono w 1944, zm. 24 czerwca 2010 w Gdańsku) – polski pisarz, publicysta, rusycysta i historyk literatury rosyjskiej.

  Maurycy i Hawranek – serial animowany wyprodukowany w studiu filmowym Se-ma-for na zamówienie Telewizji Polskiej.

  Maurycy i Hawranek składa się z 13 odcinków – jest to serial lalkowy, oparty na książce Zbigniewa Żakiewicza Dwaj dzielni z Plimplańskiego Lasu.

  Obaj bohaterowie mieszkają w Plimplańskim Lesie. Poznają tamtejsze zwierzęta i zmagają się ze złym czarownikiem Plimplanem. Hawranek jest nieco niezdarny i bojaźliwy. Maurycego natomiast charakteryzuje większa roztropność.

  Se-ma-for Produkcja Filmowa – powstała w grudniu 1999 roku polska wytwórnia filmowa z siedzibą w Łodzi, z założenia kontynuująca tradycję zlikwidowanego w tym samym roku państwowego Studia Filmowego Semafor. Zajmuje się głównie produkcją animowanych filmów lalkowych i rysunkowych dla dzieci i dla dorosłych.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Spis odcinków[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Maurycy i Hawranek w bazie filmpolski.pl
  2. Rzeźba Maurycego i Hawranka pod łódzkim zoo [ZDJĘCIA]. Dziennik Łódzki, 2013-05-15. [dostęp 2013-05-18].
  3. M. Markowska - ŁWD: Maurycy i Hawranek w łódzkim ZOO. Telewizja Polska S.A, 2013-05-18. [dostęp 2013-05-18].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Maurycy i Hawranek w bazie Filmweb
 • Maurycy i Hawranek w bazie filmpolski.pl
 • Maurycy i Hawranek w Internetowej Bazie Filmowej (fdb.pl)
 • Dziennik Łódzki – największa gazeta województwa łódzkiego i jedna z najstarszych w Polsce. Ukazuje się od 1884 roku sześć razy w tygodniu. W 2000 roku została połączona z dziennikiem Wiadomości Dnia. Dziennik Łódzki wydawany jest przez Polskapresse Oddział Prasa Łódzka.FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Łódzkie Wiadomości Dnia (ŁWD) – główny program informacyjny TVP Łódź. Jest to drugi, po Telewizyjnym Kurierze Warszawskim najstarszy tego typu program w Polsce.
  Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.711 sek.