Matt Craven

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Matt Craven, właśc. Matthew John Crnkovich (ur. 10 listopada 1956 w Port Colborne) – kanadyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

Diabeł (tytuł oryg. Devil lub The Night Chronicles: Devil) - amerykański thriller z 2010 roku w reżyserii Drew Dowdle i Johna Ericka Dowdle, na podstawie historii napisanej przez M. Night Shyamalana. Jest to pierwsza część trylogii The Night Chronicles, która traktuje o zjawiskach nadprzyrodzonych w nowoczesnych miejskim społeczeństwie.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Życiorys[ | edytuj kod]

Urodził się w Port Colborne w prowincji Ontario jako syn Joanne Leslie, fryzjerki, i Nicka Crnkovicha. Ojciec zmarł sześć tygodni po jego urodzeniu. Dorastał wraz z siostrą. Porzucił naukę w szkole średniej na drugim roku, aby zarobić pieniądze dla swojej rodziny. Pracował jako strażak, kierowca ciężarówki i barman.

Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..Atak na posterunek (oryg. Assault on Precinct 13) – film z 2005 roku w reżyserii Jeana-François Richeta. Remake Ataku na posterunek 13. Johna Carpentera (1976).

W 1975 natknął się na ogłoszenie w lokalnej gazecie o propozycji udziału w musicalu Dracula wg powieści Brama Stokera na scenie Niagara Falls Music Theatre, gdzie dostał swoją pierwszą rolę aktorską jako Jonathon Harker.

W 1992 poślubił Sally Sutton. Mają dwoje dzieci: syna Nicholasa i córkę Josephine.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Hans Michael Frank (ur. 23 maja 1900 w Karlsruhe, stracony 16 października 1946 w Norymberdze) – niemiecki funkcjonariusz narodowosocjalistyczny, z wykształcenia prawnik, zbrodniarz wojenny. Uczestnik nieudanego puczu monachijskiego w 1923, członek NSDAP od 1927. Jeden z przywódców III Rzeszy i główny twórca jej systemu prawnego opartego na zasadzie wodzostwa (niem. Führerprinzip). W okresie 1939-1945 generalny gubernator okupowanych ziem polskich (Generalne Gubernatorstwo).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Central Intelligence Agency, CIA (pol. Centralna Agencja Wywiadowcza) – rządowa agencja służby wywiadowczej USA, zajmująca się pozyskiwaniem i analizą informacji o zagranicznych rządach, korporacjach i osobach indywidualnych oraz opracowywaniem, na podstawie tych informacji, raportów dla instytucji rządowych USA. Agencja organizowała także operacje, których celem była interwencja w wewnętrzne sprawy wybranych państw, od propagandy po wspieranie oddziałów paramilitarnych. Jednym z wielu przykładów takich interwencji jest udział w organizacji zamachu stanu w Iranie w 1951 (Operacja AJAX).
Karol. Człowiek, który został papieżem – film fabularny w reżyserii Giacomo Battiato z 2005 roku produkcji polsko-włosko-francusko-niemiecko-kanadyjskiej. Opowiada historię Karola Wojtyły od czasów młodości do momentu wybrania go na papieża. Scenariusz na podstawie książki Historia Karola autorstwa Gian Franca Svidercoschiego napisał Giacomo Battiato.
Pacyfik (The Pacific) – miniserial telewizyjny składający się z 10 części, którego producentami są Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman we współpracy z HBO, DreamWorks, Playtone i Seven Network, przedstawia losy żołnierzy Piechoty Morskiej podczas wojny na Pacyfiku.
Niepokój (tytuł oryginalny Disturbia) – amerykański film fabularny (thriller) z 2007 roku w reżyserii D. J. Caruso.
Raines (2007) – amerykański serial kryminalno-dramatyczny stworzony przez Grahama Yosta oraz zrealizowany przez Nemo Films i NBC Universal Television Studio.
Lekarze z Los Angeles (ang. L.A. Doctors, 1998-1999) – amerykański serial obyczajowy nadawany przez stację CBS od 21 września 1998 roku do 10 maja 1999 roku. W Polsce nadawany na kanałach AXN i AXN Crime.
Ludzie honoru – amerykański film z 1992 w reżyserii Roba Reinera. Scenariusz na podstawie własnej sztuki napisał Aaron Sorkin. W rolach głównych wystąpili Tom Cruise, Demi Moore, Jack Nicholson, Kevin Bacon, Kiefer Sutherland, Kevin Pollack, J.T. Walsh.

Reklama