• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mats Gustafsson  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Sonic Youth, zespół rockowy założony w Nowym Jorku w 1981. Troje jego twórców: Thurston Moore, Kim Gordon i Lee Ranaldo działało w nowojorskim środowisku no wave. Moore i Ranaldo grali razem z Glennem Branką w jego eksperymentalnym zespole próbując odkrywać nowe zastosowania gitar. Gordon brała udział w organizacji Noise Festival.29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.
  Warto wiedzieć że... beta

  Muzyka mikrotonowa – muzyka oparta na skali innej niż dwunastostopniowa skala chromatyczna typowa dla klasycznej muzyki europejskiej. W muzyce mikrotonowej oktawa dzielona jest, w zależności od przyjętej konwencji, na większą lub mniejszą liczbę równych lub nierównych interwałów. Jednym z przykładów muzyki mikrotonowej jest muzyka oparta na ćwierćtonach. Oktawa może być podzielona na 13, 19, 22, 31, 53, 72 interwały itd. Każda skala ma swoje indywidualne zależności toniczne, typowe dla instrumentu i swoich oddanych zwolenników. Lista współczesnych kompozytorów mikrotonowych obejmuje setki nazwisk, lecz ich muzyka nie wychodzi poza wąskie grono fanów.
  Ikue Mori (jap. もり いくえ, Mori Ikue, ur. 1953 w Tokio) – żyjąca i tworząca w Nowym Jorku japońska perkusistka, kompozytorka, improwizatorka, grafik.
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Umeå to miasto w północnej Szwecji, ośrodek administracyjny regionu (län) Västerbotten, port nad rzeką Ume, w pobliżu jej ujścia do Zatoki Botnickiej.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Lee Ranaldo (ur. 3 lutego 1956) – amerykański gitarzysta, wokalista i współzałożyciel zespołu muzycznego Sonic Youth.
  Thurston Moore (ur. 25 lipca 1958 w Coral Gables) – amerykański gitarzysta i wokalista zespołu Sonic Youth, udzielający się w wielu innych projektach. Mąż Kim Gordon, gitarzystki grupy, którą wspólnie założyli. Para pobrała się w 1984 roku, a ich córka urodziła się w 1994 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.