• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Matěj Vydra

  Przeczytaj także...
  Watford Football Club – angielski zawodowy klub piłkarski z siedzibą w mieście Watford, w hrabstwie Hertfordshire, występujący w angielskiej Football League Championship.Derby County Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Derby powstały w 1884 roku. W sezonie 2006/07 Derby awansowało ponownie do Premier League, ale już rok później pożegnało się z nią z zaledwie 11 punktami na koncie. Jest to najgorszy wynik w historii tych rozgrywek. W sezonie 2004/05 w Derby County grał napastnik reprezentacji Polski - Grzegorz Rasiak.
  Baník Ostrawa (czes. Fotbalový Club Baník Ostrava) – czeski klub piłkarski z Ostrawy. Występuje w czeskiej ekstraklasie.

  Matěj Vydra (ur. 1 maja 1992 w Chotěbořu) – czeski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Derby County.

  Jest wychowankiem klubu ze swojego rodzinnego miasta, FC Chotěboř. W 2003 roku trafił do drużyny juniorskiej klubu Vysočina Jihlava. W 2009 roku zadebiutował w pierwszej drużynie. Rok później przeszedł za 750.000 euro do Baníku Ostrawa. Po zakończeniu sezonu 2009/2010 odszedł do włoskiej drużyny Udinese Calcio. W 2011 roku został wypożyczony do Club Brugge. W 2012 roku został wypożyczony do klubu grającego w Championship, Watford.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).FC Vysočina Jihlava- czeski klub piłkarski mający swoją siedzibę w Jihlawie, w Czechach. Aktualnie uczestniczy w rozgrywkach czeskiej II lidze czeskiej.

  13 sierpnia 2013 roku na rok został wypożyczony do West Bromwich Albion.

  1 lipca 2015 roku podpisał pięcioletni kontrakt z Watford FC. W ubiegłym sezonie reprezentował on barwy właśnie tego klubu lecz wtedy jeszcze na zasadzie wypożyczenia z Udinese.

  Przypisy

  1. Matěj Vydra (ang.). premierleague.com. [dostęp 2016-08-14].

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie Soccerbase (ang.)
 • Profil w bazie National Football Teams (ang.)
 • Profil na Transfermarkt
 • Profil w bazie The Guardian (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Chotěboř (niem. Chotiebors, Chotjebor, lub Chotieborsch) - miasto w Czechach, w kraju Wysoczyzna. Według danych z 31 grudnia 2003 powierzchnia miasta wynosiła 5 405 ha, a liczba jego mieszkańców 9 849 osób.
  Udinese Calcio – włoski klub piłkarski z siedzibą w mieście Udine w północnej części kraju. Obecnie występuje w rozgrywkach Serie A. Swoje mecze rozgrywa na Stadio Friuli liczącym 41 652 miejsc siedzących. Drużyna do tej pory nie odnosiła żadnych większych sukcesów, ich najważniejsze osiągnięcia to wygranie rozgrywek Serie B w 1925, 1956 i 1979 roku oraz zwycięstwo w Pucharze Intertoto w 2000 roku. Wcześniej klub wywalczył kilka krajowych trofeów, jednak żadne z nich nie było organizowane przez Włoski Związek Piłki Nożnej i nie jest uważane za oficjalne osiągnięcie.
  Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.
  Football League Championship (dawniej Football League First Division) – angielska profesjonalna liga piłki nożnej, która znajduje się na drugim poziomie rozgrywek piłkarskich w Anglii i pełni funkcję bezpośredniego zaplecza Premier League. W sezonie 2012/2013 występują w niej 24 zespoły. Po zakończeniu sezonu bezpośrednio do Premier League awansują 2 drużyny, kolejne 4 rozgrywają między sobą mecze barażowe o awans, zaś 3 ostatnie kluby spadają do League One.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.