• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Masturbacja  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Masturbacja analna – autoerotyzm skoncentrowany na sferze analnej. Polega najczęściej na stymulowaniu odbytu i odbytnicy palcami, nowoczesnymi wibratorami męskimi, sztucznym członkiem lub podobnymi przyrządami produkowanymi w tym celu, warzywami o fallicznym kształcie, pięścią, a nawet całą ręką (zob. fisting analny). Najbardziej popularna jest masturbacja analna za pomocą palców.Objaw (stgr. σύμπτωμα - symptoma) lub symptom – zaobserwowana własność stanu pacjenta poddająca się ocenie lekarskiej stanowiąc podstawę do wnioskowania o czynnościach ustroju, jego narządów i tkanek zarówno w stanie zdrowia, jak i choroby.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Masturbacja

  Masturbacja (onanizm, ipsacja, cheiromania) – pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej. Może, lecz nie musi doprowadzać do orgazmu. Masturbacja jest spotykana również w świecie zwierząt, np. u ogierów.

  Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym udziale. Istnieje pojęcie wzajemnej masturbacji, które dotyczy sytuacji z aktywnym udziałem partnera.

  Post – dobrowolne powstrzymanie się od jedzenia w ogóle, lub od spożywania pewnych rodzajów pokarmów (np. mięsa), przez określony czas. Pości się przede wszystkim z przyczyn religijnych.Alfred Charles Kinsey (ur. 23 czerwca 1894, zm. 25 sierpnia 1956) – amerykański biolog. Autor Raportu Kinseya. Profesor entomologii i zoologii. W 1947 założył Institute for Research in Sex, Gender and Reproduction na Indiana University, znany dzisiaj jako Kinsey Institute for Research in Sex, Gender, and Reproduction.

  Spis treści

 • 1 Masturbacja u ludzi
 • 1.1 Norma a patologia
 • 2 Kontrowersje wokół masturbacji i ewolucja poglądów
 • 2.1 Masturbacja a religia
 • 2.1.1 Katolicyzm
 • 2.1.2 Protestantyzm
 • 2.1.3 Świadkowie Jehowy
 • 2.1.4 Islam
 • 3 Zobacz też
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Choroby reumatyczne (potocznie reumatyzm) – grupa chorób charakteryzujących się przewlekłymi zmianami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej, spowodowanymi najczęściej reakcją autoimmunologiczną. Grupa chorób reumatycznych objawia się często zmianami chorobowymi w stawach i kościach, dając objawy bólowe i w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów, aż do całkowitego ich usztywnienia. Słowem „reumatyzm” lub też „gościec” najczęściej określa się w mowie potocznej reumatoidalne zapalenie stawów.
  Pangeneza – hipoteza w biologii rozwoju zaproponowana przez Hipokratesa, a wykorzystywana przez Karola Darwina do wytłumaczenia uznawanej przez siebie zasady dziedziczenia cech nabytych. Zakładała ona, że komórki wszystkich narządów i tkanek wytwarzają drobniutkie kopie lub zaczątki (gemmule), następnie wydzielane do krwiobiegu i transportowane do gruczołów płciowych, gdzie następowało na ich bazie formowanie gamet.
  Samuel Auguste André David Tissot także Szymon Andrzej Tyssot (ur. 20 marca 1728 w Grancy w kantonie Vaud, zm. 13 czerwca 1797 w Lozannie) szwajcarski lekarz, neurolog, popularyzator wiedzy medycznej. Wyznawca kalwinizmu.
  Wibrator – wibrujące urządzenie służące do masturbacji i wzajemnej masturbacji, najczęściej wykorzystywane przez kobiety.
  Fundamentalizm biblijny – prąd myślowy obecny głównie w dzisiejszym ewangelikalizmie, akcentujący absolutną nieomylność i bezbłędność Biblii, jej wartość jako rzetelnego źródła historycznego oraz zbioru niepodważalnych proroctw dotyczących przyszłości. Fundamentaliści biblijni nie uznają między innymi teorii ewolucji (patrz: kreacjonizm) oraz tzw. wyższej krytyki biblijnej.
  Alkmeon – w mitologii greckiej syn Amfiaraosa i Eryfili. Gdy Amfiaraos wyruszył na wyprawę przeciwko Tebom, wiedząc dobrze, że polegnie, kazał synowi pomścić swoją śmierć. Alkmeon wziął udział w wyprawie Epigonów, a gdy z niej powrócił, zabił swoją matkę, zgodnie z wolą ojca. Nękany przez Erynie (za matkobójstwo), wędrował po całej Grecji szukając schronienia. Przygarnął go król Fegeus i oddał mu rękę swej córki, Alfesibei, z którą spłodził syna – Klitiosa. Mimo to, Erynie nie ustępowały. Alkmeon zwrócił się o pomoc do wyroczni. Wyrocznia powiedziała mu, że spokój znajdzie tylko w miejscu, do którego nie docierają promienie słońca. Miejscem tym okazało się ujście rzeki Acheloos, której wody przeważnie były zamulone. Alkmeon poślubił tam Kalliroe, córkę boga rzeki, z którą miał trójkę dzieci: Akarnana, Amfoterosa i Laodamię. Acheloos poprosił zięcia, aby przyniósł mu naszyjnik Harmonii i ubrania, które Eryfila miała na sobie w chwili, gdy zmuszała Alkmeona do wzięcia udziału w wyprawie Epigonów. Rzeczy te pozostawił Alkmeon u Fegeusa, a gdy udawał, iż ofiaruje je Apollinowi, król poznał się na kłamstwie i kazał swym synom zabić Alkmeona.
  Samotność – zjawisko subiektywnie odczuwane, stan emocjonalny człowieka wynikający najczęściej z braku pozytywnych relacji z innymi osobami. Często ma wydźwięk negatywny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.