• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Masakiyo Maezono

  Przeczytaj także...
  Goiás Esporte Clube, znany po prostu jako Goiás, jest brazylijskim klubem piłkarskim z siedzibą w mieście Goiânia w stanie Goiás. 29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Masakiyo Maezono (jap. 前園真聖 Maezono Masakiyo, ur. 29 października 1973 r. w Kagoshima)japoński piłkarz.

  Kariera klubowa[ | edytuj kod]

  Od 1992 do 2004 roku występował w klubach: Yokohama Flügels, Tokyo Verdy, Santos, Goiás, Shonan Bellmare, Anyang LG Cheetahs, Incheon United.

  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]

  Karierę reprezentacyjną rozpoczął w 1994 roku. Karierę reprezentacyjną zakończył w 1997 roku. W sumie w reprezentacji wystąpił w 19 spotkaniach. Został powołany na Igrzyskach Olimpijskich 1996.

  FC Seoul (kor. FC 서울), klub piłkarski z Korei Południowej, z miasta Seul, występujący w K League Classic (1. liga).Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Statystyki[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • National Football Teams
 • Japan National Football Team Database • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Shonan Bellmare (jap. 湘南ベルマーレ lub Shōnan Berumāre) - japoński klub piłkarski grający w J-League w dywizji drugiej.Drużyna ma swój stadion w Hiratsuka, na zachodzie Prefektury Kanagawa; a ich stadion to Hiratsuka Athletics Stadium, w Hiratsuata. Nazwa Bellmare wywodzi się z łacińskich słów bellus ("piękny") i mare ("morze").
  Kagoshima (jap. 鹿児島市, Kagoshima-shi) – miasto w Japonii, ośrodek administracyjny prefektury Kagoshima, w południowej części wyspy Kiusiu, nad Zatoką Kagoshima (Morze Wschodniochińskie). Ludność – 605 650 mieszkańców (2005).
  Yokohama F. Marinos (jap. 横浜F・マリノス Yokohama Efu Marinosu) – japoński klub piłkarski grający obecnie w J-League. Klub ma siedzibę w Jokohamie.
  Tokyo Verdy 1969 (jap. 東京ヴェルディ1969, Tōkyō Verudi Ichi-kyū-roku-kyū) - japoński klub piłkarski grający w 1. dywizji J-League. Na początku nazwa zespołu brzmiała Yomiuri F.C. Pierwszy profesjonalny mistrz swego kraju. Na początku najlepszy klub swej ojczyzny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.