• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mary Poppins - film  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Zbigniew Konopka (ur. 1964) – polski aktor teatralny i dubbingowy. W 1988 roku ukończył PWST w Warszawie. Gra w Teatrze Powszechnym.Beata Wyrąbkiewicz (ur. 16 stycznia 1972 w Toruniu) – polska aktorka dubbingowa, musicalowa, teatralna, a także filmowa, piosenkarka warszawskich teatrów.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Reklama musicalu na teatrze New Amsterdam
  Julie Andrews jako Mary Poppins
  Dick Van Dyke jako Bert
  David Tomlinson jako George Banks
  Mary Poppins leci nad ulicą Czereśniową
  Karen Dotrice i Matthew Garber jako Jane i Michael Banks

  Mary Poppinsamerykański musical z 1964 wyprodukowany przez Walta Disneya. Scenariusz oparto na powieści Pameli L. Travers Mary Poppins. W 2006 Amerykański Instytut Filmowy umieścił film na 6 miejscu najlepszych musicali w historii kina.

  Karen Dotrice (ur. 9 listopada 1955 na Guernsey na Wyspach Normandzkich) − Brytyjska aktorka pochodząca z aktorskiej rodziny, która rozpoczęła karierę mając 9 lat jako Jane Banks w filmie Mary Poppins. W 2004 otrzymała nagrodę Disney Legend.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  W 2013 powstał film Ratując pana Banksa, opowiadający o sporach P.L. Travers (w jej roli Emma Thompson) z Waltem Disneyem (Tom Hanks) wokół ekranizacji Mary Poppins.

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Julie Andrews – Mary Poppins
 • Dick Van Dyke – Bert / Pan Dawes Sr.
 • David Tomlinson – Pan George W. Banks
 • Glynis Johns – Pani Winifred Banks
 • Hermione Baddeley – Służąca Ellen
 • Reta Shaw – Kucharka Brill
 • Karen Dotrice – Jane Banks
 • Matthew Garber – Michael Banks
 • Ed Wynn – Wuj Albert
 • Jane Darwell − Kobieta Ptak
 • Reginald Owen − Admirał Boom
 • Elsa Lanchester − Niania Katie
 • Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.Grzegorz Pierczyński – aktor musicalowy, wokalista-śpiewak. Na stałe związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.
  23 sierpnia jest 235. (w latach przestępnych 236.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 130 dni.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Elżbieta Kopocińska, właściwie Elżbieta Kopocińska-Bednarek (ur. 11 maja 1970) – polska aktorka głosowa i reżyser dubbingu. Ma dwóch synów: Krzysztofa i Adama.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.