• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Martina Grimaldi

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Pływanie – metoda poruszania się w wodzie wykorzystywana przez człowieka, zwierzęta oraz maszyny. Jest popularną aktywnością rekreacyjną, szczególnie w krajach o cieplejszym klimacie i naturalnych zbiornikach wodnych. Pływanie jest też dyscypliną sportową.
  Pływanie na otwartym akwenie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2013 odbywało się między 20 a 27 lipca 2013 w Porcie Vell w Barcelonie.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Martina Grimaldi (ur. 28 września 1988 w Bolonii) − włoska pływaczka długodystansowa, zawodniczka GS Fiamme Oro.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie rozgrywane było w Aquatics Centre. Zawody w basenie odbywały się w dniach 28 lipca–4 sierpnia, a na otwartym akwenie w dniach 9-10 sierpnia w Hyde Parku, na jeziorze Serpentine.

  Jej największym sukcesem jest złoto mistrzostw świata w Barcelonie z 2013, roku wywalczone na otwartym akwenie na dystanie 25 km. Startowała w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, zajmując 10. miejsce w pływaniu na dystansie 10 km. Startowała również w 2012 roku w Londynie, gdzie wywalczyła brązowy medal także na dystansie 10 km.

  Gruppo Sportivo Fiamme Oro – włoski wielosekcyjny klub sportowy z siedzibą w Rzymie podlegający ministrowi spraw wewnętrznych poprzez Polizia di Stato, część Corpi Sportivi.Bolonia (wł. Bologna) – miasto w północnych Włoszech, położona jest między Padem a Apeninami na wysokości 54 m n.p.m. Stolica regionu Emilia-Romania.

  Przypisy

  1. 15th FINA WORLD CHAMPIONSHIPS. Barcelona (ESP). 25 km Women. Official Results. (ang.). omegatiming.com. [dostęp 2013-08-04].
  2. http://www.sports-reference.com. [dostęp 2011-07-19].
  3. Women's 10km Marathon. [dostęp 2012-08-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil zawodniczki
 • Pływanie na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie rozgrywane było od 9 do 21 sierpnia. Zawody odbywały się w Pływalni Olimpijskiej w Pekinie. Pływanie na otwartym akwenie rozgrywane było 20 i 21 sierpnia w Parku Olimpijskim Shunyi.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.