• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Martin Garrix

  Przeczytaj także...
  Justin Drew Bieber (ur. 1 marca 1994) – kanadyjski wokalista popowy/R&B, autor tekstów i aktor. Bieber został „odkryty muzycznie” za pośrednictwem serwisu internetowego YouTube w 2008 roku przez Scootera Brauna, który następnie objął funkcję jego menedżera. Braun zaaranżował spotkanie Biebera z Usherem, a krótko po tym Justin związał się z Raymond Braun Media Group (RBMG), czyli joint venture pomiędzy Braunem i Usherem, by następnie podpisać kontrakt płytowy z wytwórnią Island Records, zaoferowany przez L.A. Reida.Tiësto, właśc. Tijs Michiel Verwest (ur. 17 stycznia 1969 w Bredzie) – holenderski Dj i producent muzyczny. Wielokrotnie wyróżniony tytułem najlepszego DJ-a w plebiscycie czasopisma DJ Magazine.
  Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

  Martin Garrix, właśc. Martijn Gerard Garritsen (ur. 14 maja 1996 w Amsterdamie) − holenderski DJ i producent muzyczny. Jego twórczość muzyczna to fuzja brzmień electro, dutch i progressive house oraz dance, która definiowana jest jako bigroom house.

  Amsterdam – największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze.DJ Magazine - brytyjskie czasopismo poświęcone głównie Elektronicznej Muzyce Tanecznej. Pierwszy numer magazynu został wydany 31 Stycznia 1991. Jest tłumaczony i wydawany w różnych krajach np. w Portugalii, Polsce, Ukrainie, Chinach, Bułgarii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i we Włoszech.

  Życiorys[]

  Garrix już od najmłodszych lat wykazywał przywiązanie do muzyki. Uczęszczał do Herman Brood Academie, specjalnej szkoły gdzie uczono podstaw produkcji muzyki, którą ukończył już w wieku 14 lat. W 2011 roku wydał swój pierwszy bootleg do singla Enrique Iglesiasa pt. Tonight. Przełom nastąpił w 2012 roku, kiedy w lipcu podpisał kontrakt z holenderskim gigantem Spinnin' Records, gdzie we wrześniu wydał swój pierwszy singiel pt. Keygen. Kolejnym krokiem w karierze było BFAM, które powstało z innym młodym talentem z 'szeregów' Spinnin i jednocześnie kolegą ze szkoły muzycznej – Julianem Jordanem. Dzięki niemu 16 latek zyskał ogromny rozgłos, a na fali popularności singla propozycje współpracy przy produkcji utworów otrzymał między innymi od Sidneya Samsona. Efekt ich pracy pt. Torrent wydano nakładem wytwórni Tiësto – Musical Freedom. Kolejne utwory Garrix ukazały się już w wytwórni Spinnin' Records z utworem Animals na czele.

  Gold Skies - debiutancki minialbum holenderskiego DJ i producenta muzycznego Martina Garrixa. Został wydany 8 lipca 2014 w formacie Digital download, a następnie w formacie CD 12 sierpnia tegoż roku. Na płycie w formacie Digital download znajduje się pięć singli; „Gold Skies”, „Animals”, „Proxy”, „Tremor” i „Wizard”. CD zawiera wcześniej wymienione single oraz dwa remiksy utworu „Animals” i jeden remiks utworu „Wizard”.Afrojack, właśc. Nick van de Wall (ur. 9 września 1987 w Spijkenisse) – holenderski DJ i producent muzyczny. Jeden, z pionierów brzmień wywodzących się z electro house zwanych dutch house.

  Garrix, jako wówczas najmłodszy wykonawca, zagrał w klubie Privilege Ibiza na hiszpańskiej wyspie, a także jedyną osobą poniżej 18 roku życia, która pojawiła się na terenie belgijskiego festiwalu Tomorrowland.

  Martin Garrix współpracował z takimi wykonawcami jak David Guetta, Tiësto, Dyro, Afrojack, Hardwell, Borgore czy R3hab.

  W zestawieniu DJ Mag Top 100 Martin Garrix uzyskał czterdzieste miejsce w 2013, czwarte w 2014 oraz trzecie w 2015 roku.

  Hardwell, właśc. Robbert van de Corput (ur. 7 stycznia 1988 w Bredzie) – holenderski DJ i producent muzyczny. Brzmienia, w jakich powstaje jego muzyka to głównie electro house i progressive house.R3hab, właśc. Fadil El Ghoul (ur. 2 kwietnia 1986 w Bredzie) − holenderski DJ i producent muzyczny pochodzenia marokańskiego.

  W 2016 roku Garrix w atmosferze konfliktu z powodu nieporozumień opuścił skrzydła wytwórni Spinnin' Records, po czym otworzył własną wytwórnie muzyczną - STMPD RCRDS.

  Kontrowersje[]

  Fenomen Garrixa wzbudził także sporo kontrowersji. Wielu krytyków zarzuciło wykonawcy przereklamowanie oraz zyskanie rozgłosu w momencie popularności muzyki bigroom, podobnie jak Avicii. Ponadto sceptycy zarzucili entuzjastom przesadny zachwyt nad stosunkowo przeciętnym artystą, którego twórczość została oceniana jako prosta i wręcz prymitywna. Wielu, obserwując sposób pojawienia się na scenie Garrixa i typ oraz przedział wiekowy jego szybko pozyskiwanych fanów, doszukuje się analogii z fenomenem Justina Biebera.

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Borgore, właśc. Asaf Borger (ur. 20 grudnia 1987) – izraelski producent muzyki dubstep, związany niegdyś z wytwórnią Shift Recordings. Był perkusistą zespołu death metalowego Shabira i częścią dubstepowego duetu Alphamale Primates wraz z Tomba. Założyciel Buygore Records. Jego słynny styl gry to gorestep.

  Dyskografia[]

   Osobny artykuł: Dyskografia Martina Garrixa.

  Mini albumy[]

 • 2014: Gold Skies (EP)
 • 2015: Break Through the Silence (EP)
 • Albumy studyjne[]

 • 2016: +x (planowana data wydania: 21 października 2016)
 • Przypisy

  1. Martin Garrix – 4clubbers. [dostęp 2013-06-12].
  2. danielczarnecki: Takiego DJ Mag Top 100 DJs jeszcze nie było (pol.). muno.pl. [dostęp 2013-10-21].
  3. Top 100 DJs 2014 (ang.). djmag.com. [dostęp 2014-10-19].
  4. DJ Mag TOP 100 DJs 2015 – Oficjalne wyniki! (pol.). essentialmusic.pl. [dostęp 2015-10-16].
  5. Martin Garrix otworzył swoją wytwórnię i zapowiedział pierwszy utwór! | Essential Music, essentialmusic.pl [dostęp 2016-05-05].

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna (ang.)
 • David Guetta (ur. 7 listopada 1967 w Paryżu) – francuski DJ i producent, tworzący muzykę z gatunku house i electro house oraz dance.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Spinnin’ Records – wytwórnia płytowa, założona w Holandii, w 1999 roku przez Eelko van Kootena i Roger de Graafa. Siedziba firmy znajduje się w Hilversum w Holandii.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.