• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marta Stebnicka

  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Marta Stebnicka (ur. 22 marca 1925) – polska aktorka, reżyserka teatralna, pieśniarka, wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

  Państwo Kernowie 1967

  Była aktorką Teatru im. Juliusza Słowackiego i Starego Teatru w Krakowie. Występowała też w "Kabarecie Jama Michalika". Autorka książki Polowanie na wachlarze (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie 2008; Nagroda Krakowska Książka Miesiąca, czerwiec 2008 r.).

  Modrzejewska – polski serial z 1989 roku, będący biografią wybitnej polskiej aktorki dramatycznej Heleny ModrzejewskiejNarodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – teatr w Krakowie, narodowa instytucja kultury, drugi najstarszy teatr w Polsce. Obok Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Wybrzeże w Gdańsku jest jedną z trzech narodowych scen dramatycznych, podlegających bezpośrednio Ministrowi Kultury. Jako jedyny polski teatr należy do Europejskiej Sieci Teatrów Mitos21, która skupia najważniejsze sceny teatralne w Europie.

  Wdowa po Ludwiku Jerzym Kernie. Mieszka w Krakowie.

  Filmografia[]

 • 1957Deszczowy lipiec jako Halina Porębska
 • 1974 – Spacer pod psem jako dozorczyni
 • 1980Z biegiem lat, z biegiem dni... jako kobieta oceniająca "Szał" Podkowińskiego (odcinek 3)
 • 1983Wakacje z Madonną jako Jadwiga Kostrzewska
 • 1989Modrzejewska jako Aniela Aszpergerowa, aktorka lwowska (odcinek 2)
 • Linki zewnętrzne[]

 • Marta Stebnicka w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Marta Stebnicka w bazie filmweb.pl
 • Marta Stebnicka w bazie filmpolski.pl
 • Marta Stebnicka w bazie e-teatr.pl
 • „Czy pani Marta?” – film dokumentalny o Marcie Stebnickiej (1999)
 • IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Wakacje z Madonną – polski film fabularny (obyczajowy) w reżyserii Jerzego Kołodziejczyka. Jest to pierwszym film, do którego scenariusz napisała Ilona Łepkowska. Premiera miała miejsce 10 stycznia 1985. Akcja zlokalizowana jest w Starym Sączu, gdzie film został także zrealizowany w 1983.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego – publiczna szkoła wyższa założona w 1946 w Krakowie, kształcąca przyszłych aktorów i reżyserów.
  Krakowska Książka Miesiąca – nagroda przyznawana od 1995 r. przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. Fundatorem nagrody jest Gmina Kraków, a patronat medialny od początku sprawuje "Dziennik Polski".
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Ludwik Jerzy Kern (ur. 29 grudnia 1920 w Łodzi, zm. 29 października 2010 w Krakowie) – polski poeta, satyryk, dziennikarz, tłumacz literatury pięknej, autor tekstów piosenek, znany także pod pseudonimami literackimi: Dr Wist, Eljotka, Fra Lodowico Giorgio Cern, H. Olekinaz, Holekinaz, Louis George Cern, Ludwik Jerzy Coeurn, Ludwik Jerzy Życzliwy, Ob. L., Ob. L.J.K., Top.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.