• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marta Kostiuk

  Przeczytaj także...
  Australian Open 2017 – pierwszy w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 16–29 stycznia 2017 roku, tradycyjnie na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne. Była to 105. edycja rozgrywek oraz 30. odsłona imprezy na kortach Melbourne Park. Pula nagród wynosiła 50 milionów dolarów australijskich.US Open 1997 – ostatni, czwarty w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się pomiędzy 25 sierpnia a 7 września, na twardych kortach nowojorskiego USTA Billie Jean King National Tennis Center. Była to 117. edycja rozgrywek. Pula nagród wyniosła 11 821 890 dolarów amerykańskich.
  Rebeka Masarova (ur. 6 sierpnia 1999 w Bazylei) – szwajcarska tenisistka, mistrzyni juniorskiego French Open 2016 w grze pojedynczej dziewcząt.

  Marta Kostiuk, ukr. Марта Костюк (ur. 28 czerwca 2002 w Kijowie) – ukraińska tenisistka, mistrzyni juniorskich Australian Open 2017 w grze pojedynczej i US Open 2017 w grze podwójnej.

  Kariera tenisowa[ | edytuj kod]

  W rozgrywkach zawodowych zadebiutowała w sierpniu 2016 roku, w turnieju ITF w Charkowie.

  US Open 2017 – ostatni, czwarty w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się pomiędzy 28 sierpnia a 10 września, tradycyjnie na twardych kortach nowojorskiego USTA Billie Jean King National Tennis Center. Była to 137. edycja rozgrywek. Pula nagród przekroczyła 50 000 000 dolarów amerykańskich. Kijów (ukr. Київ, Kyjiw, ros. Киев, Kijew) – stolica i największe miasto Ukrainy, nad rzeką Dniepr. Był miastem królewskim Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

  W 2017 roku została mistrzynią Australian Open w grze pojedynczej dziewcząt, pokonując w finale Rebekę Masarovą 7:5, 1:6, 6:4. Końcowy triumf w zawodach wielkoszlemowych odniosła również w parze z Olgą Danilović podczas US Open w tym samym sezonie, zwyciężając w ostatnim spotkaniu z deblem Lea Bošković–Wang Xiyu wynikiem 6:1, 7:5.

  Australian Open 2018 – gra pojedyncza kobiet – zawody singlowe kobiet, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce w dniach 15–27 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne. Język ukraiński (ukr. українська мова, ukrajinśka mowa) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim ponad 47 mln ludzi, głównie na Ukrainie, gdzie ma status języka urzędowego. Używany jest również przez Ukraińców w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Współczesny alfabet ukraiński stanowi odmianę cyrylicy, a obecna ortografia ustalona została zasadniczo na początku XX wieku.

  Podczas Australian Open 2018 została najmłodszą uczestniczką trzeciej rundy turnieju wielkoszlemowego od US Open 1997, kiedy dokonała tego Mirjana Lučić-Baroni.

  Historia występów wielkoszlemowych[ | edytuj kod]

  Legenda

       W, wygrany turniej

       F, przegrana w finale

  Olga Danilović (ur. 23 stycznia 2001) – serbska tenisistka, triumfatorka French Open w sezonie 2016 w konkurencji gry podwójnej dziewcząt w parze z Paulą Arias Manjón.Australian Open 2017 – gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 22–28 stycznia na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne.

       SF, przegrana w półfinale

       QF, przegrana w ćwierćfinale

       xR, przegrana w x rundzie

       Qx, przegrana w x rundzie kwalifikacji

       A, brak startu

       NH, turniej nie odbył się

  US Open 2017 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach ostatniego, czwartego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, US Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 4–10 września na nowojorskich kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center. Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  Występy w grze pojedynczej[ | edytuj kod]

  Występy w grze podwójnej[ | edytuj kod]

  Występy w grze mieszanej[ | edytuj kod]

  Marta Kostiuk nigdy nie startowała w rozgrywkach gry mieszanej podczas turniejów wielkoszlemowych.

  Wygrane turnieje rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]

  Finały juniorskich turniejów wielkoszlemowych[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza (1)[ | edytuj kod]

  Gra podwójna (1)[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 8 sierpnia 2017].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 8 sierpnia 2017].
 • Profil na stronie Pucharu Billie Jean King (ang.). Billie Jean King Cup. [dostęp 8 sierpnia 2017].
 • Mirjana Lučić-Baroni (ur. 9 marca 1982 w Dortmundzie) – chorwacka tenisistka, zwyciężczyni Australian Open 1998 w grze podwójnej oraz finalistka Wimbledonu 1998 w grze mieszanej.Charków (ukr. Харків, Charkiw; ros. Харьков Char´kow) – miasto w północno-wschodniej części Ukrainy, położone na południowym krańcu Wyżyny Środkoworosyjskiej. Jest drugim co do wielkości miastem Ukrainy.
  Warto wiedzieć że... beta

  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.
  Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.
  Wang Xiyu (chiń. 王曦雨; pinyin: Wáng Xīyǔ; ur. 28 marca 2001 w Wuxi) – chińska tenisistka, mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2018 w grze podwójnej dziewcząt oraz juniorskiego US Open 2018 w grze pojedynczej dziewcząt.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.