• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Mars Incorporated  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Przedsiębiorstwo (lub inaczej jednostka gospodarcza) – wyodrębniona prawnie, organizacyjnie i ekonomicznie jednostka, prowadząca działalność gospodarczą. Najczęściej definiowanym celem działalności przedsiębiorstwa jest osiąganie zysku poprzez zaspokajanie potrzeb konsumentów. W jego skład mogą wchodzić mniej lub bardziej odrębne jednostki gospodarcze, nazywane zakładami. Nieco inne znaczenie ma przedsiębiorstwo w języku prawnym.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Mars, Incorporated – korporacja zajmująca się produkcją i sprzedażą czekolady, dań gotowych, napojów, jedzenia dla zwierząt, oraz gum do żucia i słodyczy cukrowych. Mars Inc. Firma osiąga ok. 33 miliardów USD obrotu rocznie i zatrudnia ok. 75 000 pracowników. Obecnie (2014) firma działa w ponad 74 krajach na całym świecie. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w McLean w stanie Wirginia w USA. Korporacja została założona w mieście Tacoma w stanie Waszyngton w 1911, kiedy to Franklin Clarence Mars i jego żona Ethel zaczęli produkować i sprzedawać słodycze. Do dziś przedsiębiorstwo jest w całości własnością rodziny Mars.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Tacoma - miasto w USA, w stanie Waszyngton. 196 957 mieszkańców (2005), powierzchnia 162,2 km². Jest częścią obszaru metropolitalnego miasta Seattle.

  W 2016 r. Mars Inc. przejął od należącej do Warrena Buffetta Berkshire Hathaway firmę Wrigley Company. W efekcie połączenia ma powstać spółka Mars Wrigley Confectionery z siedzibą w Chicago (dotychczasowej siedzibie Wrigley Company).

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Marki Mars, Inc.
 • 3 Mars Polska Sp. z o.o.
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Korporacja – rodzaj organizacji (społecznej), zazwyczaj posiadającej osobowość prawną, której istotnym substratem są jej członkowie (korporanci).Franklin Clarence Mars (ur. 24 września 1883 w Newport, zm. 8 kwietnia 1934) – amerykański przedsiębiorca, założyciel firmy Mars Incorporated produkującej głównie słodycze czekoladowe.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sochaczew – miasto i gmina w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskim, nad rzeką Bzurą i Utratą (Chodaków).
  Kożuszki-Parcel – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskim, w gminie Sochaczew. Siedziba firm Mars Polska i wydawnictwa Milenium Media (wydawca m.in. Expressu Wieczornego i Expressu Sochaczewskiego) W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa skierniewickiego.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Wrigley Company – światowy koncern produkujący słodycze. Główną siedzibą firmy jest Chicago, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych. Firma powstała w roku 1891, jej założycielem był William Wrigley Jr., stąd też wzięła się nazwa firmy. Wrigley Company znana jest na rynku polskim głównie za sprawą Orbit, Winterfresh, Airwaves czy Skittles.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.