• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Maroon 5  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  The Rolling Stones [ðɘ rɘʊlɪŋ stɘʊnz] – brytyjski zespół rockowy, założony 12 lipca 1962 w Londynie. Są czwartym zespołem rockowym z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Łącznie sprzedali ok. 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie. Santa Barbara – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, nad Oceanem Spokojnym. Miasto ma 92,3 tys. mieszkańców, a jego obszar metropolitalny (hrabstwo Santa Barbara) 399,3 tys. mieszkańców. W tym mieście urodziła się piosenkarka Katy Perry.

  Maroon 5amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i popu. Zespół powstał w latach 90. i działał jako Kara's Flowers. W 2001 roku muzycy zmienili nazwę na Maroon 5 i wydali swój pierwszy album, Songs About Jane, który promowali podczas trasy koncertowej w USA. Zespół współpracował m.in. z Robem Thomasem czy Kanye Westem oraz wystąpił podczas koncertu Live 8 w 2005 roku w Filadelfii.

  Misery” – piosenka pop-rockowa stworzona na trzeci album studyjny amerykańskiej grupy muzycznej Maroon 5 pt. Hands All Over (2010). Wyprodukowany przez Roberta Johna „Mutta” Lange’a, utwór wydany został jako inauguracyjny singel promujący krążek dnia 22 czerwca 2010 roku. W 2011 kompozycja została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ pop − duet lub grupa wokalna.Live – Friday the 13th – drugi album koncertowy amerykańskiego zespołu pop rockowego Maroon 5. Materiał na album został nagrany podczas koncertu zespołu 13 maja 2005 roku w Santa Barbara. Album zawiera czternaście utworów z pierwszego albumu zespołu Songs About Jane dostępnych na dysku CD i DVD. Bonusowo do dysku DVD dołączono film z kulis. Album zdobył status złotej płyty w Kanadzie.

  Grupa jest znana przede wszystkim z takich przebojów, jak: „Harder to Breathe”, „This Love”, „She Will Be Loved”, „Sunday Morning”, „Makes Me Wonder”, „Misery”, „Moves Like Jagger”, „Payphone”, „One More Night”, „This Summer’s Gonna Hurt like a Motherfucker”, „Sugar”, „Daylight”, „Girls like You” oraz „Memories”.

  Sugar – trzeci singiel promujący piąty, studyjny album grupy Maroon 5 zatytułowany V. Autorem utworu jest wokalista zespołu Adam Levine, Joshua Coleman, Lukasz Gottwald, Jacob Kasher, Hindlin, Mike Posner i Henry Walter, natomiast produkcją utworu zajął się Ammo oraz Cirkut. Singel został wydany 13 stycznia 2015 roku.Filadelfia (ang. Philadelphia wymowa: /ˌfɪləˈdɛlfiə/) – miasto na północno-wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Największe pod względem liczby ludności miasto w Pensylwanii i szóste w kraju.

  Wydany w 2002 roku album Songs About Jane nie odniósł początkowo wielkiego sukcesu, jednak dzięki singlowi „This Love” muzycy zostali zauważeni przez większą publiczność. Album osiągnął status złotej, platynowej i podwójnej platyny. Zespół w 2005 roku wydał Live – Friday the 13th, na której znalazł się ostatni koncert z ich trasy, który odbył się 13 maja w Santa Barbara w Kalifornii.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.

  We wrześniu 2006 roku zespół z powodu nieuleczalnej kontuzji ręki opuścił Ryan Dusick – perkusista; został zastąpiony przez Matta Flynna.

  Po przerwie zespół powrócił w maju 2007, wydając album It Won't Be Soon Before Long. Pierwszy singel „Makes Me Wonder” osiągnął 1. miejsce w Billboard 200 i sprzedał się w ponad 400 tysiącach egzemplarzy.

  Kara's Flowers[ | edytuj kod]

  Czterej członkowie Maroon 5 (A. Levine, R. Dusick, M. Madden i J. Carmichael) zaczynali karierę w szkole średniej, grając we własnym zespole Kara's Flowers, powstałym w roku 1994. Swój pierwszy koncert zagrali w kalifornijskim klubie Whiskey. Rok po tym występie podpisali kontrakt z wytwórnią fonograficzną. W 1997 roku wydano ich debiutancki album, The fourth world, który nie zdobył wielkiej popularności. Tymczasem Valentine grywał na gitarze w zespole Square, który 10 czerwca 2000 roku zagrał wspólny koncert z Kara's Flowers. Chłopcy zaprzyjaźnili się i 24 maja 2001 przyjęli Jamesa do swojej grupy, zrywając kontrakt z wytwórnią i zmieniając nazwę na Maroon. Jak tłumaczy Ryan, zmiana nazwy była spowodowana głównie „przekręcaniem” jej przez słuchaczy, mówiono np. „Cars and Flowers”. Ponieważ jednak istniała już grupa o nazwie Maroon, to zespół dodał cyfrę „5” na końcu i tak powstał Maroon 5.

  Adrian Samuel Young (ur. 29 sierpnia 1969 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański muzyk, perkusista w zespole rockowym No Doubt.„Moves Like Jagger” – piosenka dance-popowa pochodząca z reedycji trzeciego studyjnego albumu amerykańskiego zespołu pop-rockowego Maroon 5 pt. Hands All Over (2011). Wyprodukowany przez Shellbacka i Benny’ego Blanco oraz nagrany z gościnnym udziałem wokalistki pop Christiny Aguilery, utwór wydany został jako singel 21 czerwca 2011 roku. W 2012 kompozycja została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszy występ pop duetu lub grupy.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Nikka Costa (właśc. Domenica Costa, ur. 4 czerwca 1972 roku) – amerykańska piosenkarka śpiewająca muzykę funk, soul, blues. Współpracowała z zespołem Pussycat Dolls. Jest córką legendarnego piosenkarza muzyki pop Don Costa.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  V – piąty album studyjny amerykańskiego zespołu Maroon 5. Wydany został 2 września 2014 roku przez wytwórnię płytową Interscope Records. Album zadebiutował na pierwszym miejscu w notowaniu Billboard 200 ze sprzedażą 164 000 egzemplarzy.
  Honda Civic Tour – to coroczna trasa koncertowa, sponsorowana przez Honda Motor Company, odbywająca się od 2001 roku.
  John Clayton Mayer (ur. 16 października 1977 w Bridgeport) – amerykański kompozytor, wokalista i gitarzysta. Karierę muzyczną rozpoczął w 1996 r. W swojej muzyce łączy style pop, rock, blues i soul.
  James Burgon Valentine (ur. 5 października 1978 w Lincoln) i amerykański gitarzysta i autor tekstów piosenek, znany przede wszystkim z wieloletnich występów w pop-rockowej grupy Maroon 5 z Los Angeles, w której pełni funkcję gitarzysty.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.974 sek.