• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Marla Streb

  Przeczytaj także...
  Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.Katja Repo (ur. 4 marca 1973 w Helsinkach) – fińska kolarka górska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Europy.
  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.

  Marla Streb (ur. 24 czerwca 1965 w Los Osos) – amerykańska kolarka górska, brązowa medalistka mistrzostw świata.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Kolarstwo górskie (MTB — z ang. mountain biking) — forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.

  Kariera[]

  Największy sukces w karierze Marla Streb osiągnęła w 2000 roku, kiedy zdobyła brązowy medal w downhillu podczas mistrzostw świata w Sierra Nevada. W zawodach tych wyprzedziły ją jedynie Francuzka Anne-Caroline Chausson oraz Katja Repo z Finlandii. Był to jedyny medal wywalczony przez Streb na międzynarodowej imprezie tej rangi. Nigdy nie wystąpiła na igrzyskach olimpijskich.

  11. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim – zawody sportowe, które odbyły się w dniach 3 czerwca - 11 czerwca 2000 roku w Sierra Nevada w Hiszpanii. Po raz pierwszy rozegrano tam zawody w dualu.Los Osos - miejscowość w USA, w stanie Kalifornia w hrabstwie San Luis Obispo. Według danych z 2010 roku miasto miało 14 276 mieszkańców.

  Bibliografia[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Anne-Caroline Chausson (ur. 8 października 1977 w Dijon) – francuska kolarka górska i BMX, mistrzyni olimpijska i wicemistrzyni świata w BMX oraz wielokrotna złota medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.